תרבות

"קסם אישי": ספר ילדים חדש הנוגע באתגרים חברתיים

בספר ילדים חברתי חדש מנגישים הסופר עמיעד טאוב והמאיירת תהילה גולדברג את עולמם של ילדים המתמודדים עם אתגרים ביום יום: "רק הטמעה של הראייה החברתית בקרב ילדים תשנה את העתיד שלנו''

  • חדר מצב
  • פורסם 07/03/21
  • 21:39
  • עודכן 27/07/21
כריכת הספר
צילום: עט תקשורת

"קסם אישי" הינו ספר ילדים חברתי חדש וחדשני המתאר את עולמם של ילדים המתמודדים אל מול אתגרים במהלך חייהם. מטרת הספר הינה להנגיש את העובדה כי לכל אדם יש אתגרים וכי הדרך שבה הוא מתמודד איתם היא הקובעת את מהלך חייו.

בין האתגרים איתם מתמודד הספר נמצאים: אלרגיה בגן - איתה מתמודד יהל, נושא המשקל - איתו מתמודדת שירה, נמיכות קומה - איתה מתמודדת אחותו של איתי, ביישנות - איתה מתמודדת סתיו, כתם לידה - איתו מתמודדת עומר, בעיות ראיה - איתן מתמודדת שרון, ואהבה לממתקים וחורים בשיניים - איתם מתמודדת נועה.

הספר מחולק לפרקים, כאשר כל פרק מתאר אתגר שונה איתו מתמודדים הילדים ומציג את היתרונות הרבים הגלומים באתגרים, כאלו שלעיתים הילדים עצמם מתקשים לראות. זאת באמצעות ''מראה'' המיועדת לילדי גן וראשית קריאה ומשקפת בעיקר את הדברים הטובים והיתרונות החבויים.

עמיעד טאוב
עמיעד טאוב
צילום: מקסים גולבנוב

בהקדשה של הספר לילדיו נכתב: ''הרגע שבו אתה מפקפק ביכולת שלך לעוף. הוא הרגע בו אתה מאבד לנצח את היכולת לעשות את זה'' (מתוך הספר פיטר פן מאת ג'יימס מתיו ברי).

עמיעד טאוב, כותב הספר מוסר כי ''המטרה של כתיבת: "קסם אישי" הייתה להטמיע בתודעה כבר בגילאים הצעירים כי כולנו שווים ומתמודדים עם אתגריים אישיים שונים כמו גם את כוחה של המילה הכתובה והמדוברת. וכן לקדם אהבה וקבלה עצמית''.

הספר זכה גם לתמיכתם של גורמי מקצוע. ד"ר שלומית זילברנגל ראש המסלול והחוג לחינוך מיוחד, ראש התכנית ללימודי תעודה בניתוח התנהגות יישומי במכללת תלפיות, כתבה: ''קסם האישי" הוא ספר בעל מסר חינוכי המציג התמודדויות שונות של ילדים. כל ילד יכול למצוא בספר סיטואציה שהוא מתחבר אליה. הספר מסייע בפיתוח שיח סביב נושאים הנתפסים כמאתגרים ומציג דרכי התמודדות. קסם האישי" מציג הסתכלות אחרת בתפיסת האתגרים כחוזקות. תפיסת הילד המאותגר כחיובי ומיוחד''.

אודות המחבר:

עמיעד טאוב נשוי ואב לחמישה, פובליציסט, תושב מודיעין הוא מנכ''ל משרד הדיגיטל, "עט תקשורת", משנה לראש עיריית מודיעין מכבים רעות ומחזיק תיק השירותים החברתיים בהתנדבות, ויו"ר עמותת "אופק חזרה לחיים", המקדמת את תחומי הבריאות והרווחה בישראל. עמיעד טאוב הוא ממקימי האתר "חדר מצב", ובעל טור בעיתון "מצב הרוח". זהו ספרו השלישי. ספריו הקודמים הם "מזימה" ו''אחי מיוחד'' שיצא בארבע מהדורות וזכה להמלצת נשיא המדינה. הספר ''אחי מיוחד'' הוא גם ספר ילדים חברתי העוסק בעולמם של אחים לילדים עם צרכים מיוחדים.

את הספר "קסם אישי" איירה תהילה גולדברג, וערכו המשוררת חלי טל שלם והסופרת ד''ר רחל אברהם איתן. השיר יהל נכתב יחד עם נעמה קציר שמואלי יו''ר ארגון הילדים האלרגיים בישראל.

ניתן לרכוש את הספר במחיר השקה של 50 ש''ח בלבד במקום 68 ש''ח באתר www.havabooks.co.il. כמו כן מוצע מארז ספרי ילדים חברתי של קסם אישי ואחי מיוחד ב80 ש''ח בלבד.

תגיות:

תגובות