בעולם

הנשיא הרצוג ביקש מנשיא שוויץ להצטרף להתנגדות ישראל לחידוש הסכם הגרעין עם איראן

עוד הוסיף הרצוג: "אסור לתת לפעולותיה של איראן לעבור ללא ענישה. והכי חשוב, אסור להרשות שמדינה שכזו תהיה בעלת יכולות גרעיניות. יש לעשות הכול כדי למנוע יכולות אלה מאיראן."

  • יצחק הילדסהימר; ברן, שוויץ
  • פורסם 29/08/22
  • 18:12
  • עודכן 29/08/22
צילום: חיים צח, לע"מ

"אנחנו מקוים ששוויץ תצטרף אלינו ותתנגד לחידוש הסכם הגרעין המסוכן עם איראן, המדינה היחידה בעולם הקוראת מפורשות להשמיד את מדינת ישראל", כך אמר הבוקר (יום שני) נשיא המדינה יצחק הרצוג בפנייתו לנשיא שוויץ איגנאציו קאסיס במהלך פגישתם של שני הנשיאים באחוזת הנשיא השוויצי בברן בירת שוויץ.

הרצוג חזר על הדברים שאמר בוודאי קודם לכן לנשיא קאסיס בפגישתם ללא כתבים. יצוין שהנשיא השוייצי שפתח את מסיבת העיתונאים לא נמנע להזכיר את ביקוריו בירושלים ובכך הכיר בעקיפין בירושלים כחלק ממדינת ישראל אם לא כבירתה.

קאסיס ציין גם את שיתוף הפעולה המדעי בכמתה תחומים בין שתי המדינות והתייחס בכך להסכמים לשיתוף פעולה מדעיבתחומים שונים.הסכמים אלה נחתמו בין נציגי מוסדות אקדמיים ומדעיים שנחתמו לפני מסיבת העיתונאים.

הנשיא השוייצי אמר עוד שארצו פועלת בתקיפות נגד כל תופעה של אנטישמיות וקרא לשיתוף פעולה בנושא זה בין כל המדינות הנאורות.

הנשיא הרצוג סיפר שביקורו הראשון בחוץ לארץ היה בשוויץ והזכיר את הקונגרס הציוני הראשון שנערך בבזל בדיוק לפני 125 שנים. עם ציון תאריך זה יהיה נשיא המדינה יצחק הרצוג הערב (יום שני) אורח הכבוד באירוע החגיגי לסיום כנס הרצל למנהיגות שאורגן על ידי ההסצדרות הציונית העולמית בראשותו של יעקב חגואל, יושב ראש ההסתדרות הציונית.

תגובות