תרבות

ריאיון עם מומחה הנומרולוגיה ד"ר שקלים

ד"ר רמי שקלים הוא מומחה לתורת הקבלה ונומרולוגיה ומרצה על סוד האותיות והמספרים והכוח שגנוז בהם. לפני הבחירות נתן ברדיו סול תחזית אותנטית מעניינת ומרתקת. חודשיים לפני הרצח הזהיר את יועצו של רבין מפגיעה אפשרית בו

צילום: שרית יוכפז

ד"ר רמי שקלים הוא מומחה לתורת הקבלה ונומרולוגיה ומרצה על סוד האותיות והמספרים והכוח שגנוז בהם. לפני הבחירות נתן  ברדיו סול תחזית  אותנטית  מעניינת ומרתקת. בעבר-ד"ר רמי  שקלים  כתב מכתב  כחודשיים לפני רצח רבין, ראש ממשלה לשעבר, לאיתן הבר, יועצו של רבין, והתריע בפניו שעלולים לפגוע ברבין.

 

ספר לי על  עצמך  איך הגעת  ד"ר שקלים לקבלה?

נולדתי בקריית שמונה, למדתי בבית הספר החקלאי "כדורי" ואחרי השרות הצבאי למדתי במכינה הקדם אקדמית למדעי הטבע באוניברסיטה העברית בירושלים. בעקבות המלצת אחותי שגרה בירושלים ושייכת לפלג חרדי התקרבתי לרב שרעבי שהיה גדול הדור בקבלה ולאחר סיום המכינה למדתי אצלו קבלה במשך 4.5 שנים. במקביל סיימתי תואר במדעי הטבע והתחלתי ללמד פיזיקה מתמטיקה והייתי מחנך כיתה.

 באותה תקופה התחלתי להרצות ברחבי הארץ ואף התחלתי לכתוב את ספרי הראשון מתוך 12 ספרים שנכתבו במשך השנים. כעבור זמן חזרתי שוב לחבוש את ספסלי האוניברסיטה והפעם התחלתי ללמוד לימודי תואר ראשון בפילוסופיה כללית באונ' בר אילן ולאחר מכן סיימתי גם תואר שני בתחום של פילוסופיה יהודית-מחשבת ישראל.

כתבתי את הדוקטורט בתחום של "תורת הנפש והגלגול בראשית הקבלה". אותה סיימתי והגשתי באוניברסיטה בארה"ב.

 

למה משתמשים בקבלה ובנומרולוגיה?

ככלל, הנומרולוגיה משמשת ככלי לייעוץ ולהכוונה. באמצעות הנומרולוגיה מקבלים אינדיקציה על האדם, על אופיו וכן על אפיוני התקופה בה הוא נמצא ובכך לסייע לו לקבל החלטות נכונות.

 לעומת זאת הקבלה היא כלי טיפולי לשינוי גורלו של האדם. הקבלה בוחנת את מזלו של האדם ובוחנת אם יש לו חסימות במזל ומציעה מגוון פתרונות לבעיה שהאדם נקלע אליה

בשנה האחרונה פיתח ד"ר רמי שקלים מספר קורסים חדשים העוסקים בסוד האותיות  על פי ספרי קבלה קדומים חלקם נכתבו לפני התגלות  ספר הזוהר וחלקם אחרי התגלות ספר הזוהר .מדובר בשיטות וגישות שונות המפרשות את סוד האותיות והסוד שכלול בהם .יש לציין  כי מדובר בשיטות   וגישות  שונות.  לדוגמא  : ספר

" גינת אגוז "- שנכתב ע"י   מקובל קדום בשם -רבי יוסף ג'קטיליה   ועוסק בתורת האותיות. השיטה המופיע בספר זה שונה מאוד מהשיטה של ספר הזוהר שהופיע מאוחר יותר.

ספרים שנותרו מתוך 12 שכתב ד"ר שקלים  הם (השאר אזלו וטרם יצאה מהדורה חדשה, לכן לא אפרט אותם כאן).

1) ראשית תורת הנפש והגלגול בקבלה במאות 15 - 12 .

2) תורת הנפש והגלגול בקבלה (עיבוד עבודת דוקטורט לספר). ספר זה מסכם את עבודת הדוקטורט  והוא בן 410  עמודים.

3) תורת המזל על פי האסטרולוגיה הנומרולוגיה והקבלה.- מדבר על 3 שיטות ניתוח והגדרת    מושג  המזל.

4) תורת החלום ביהדות - כרך א.

5) תורת החלום ביהדות - כרך ב.

ספרים אלו עוסקים בכל תפיסת התנ"ך וההגות חז"ל לעניין החלום. הספרים מנתחים את  כל החלומות בתנ"ך. בתלמוד הבבלי ובתלמוד הירושלמי.  וכן ב- 180 מדרשי  חז"ל .ספרות הקבלה .וכן הגות הרמב"ם .רב סעדיה הגאון ורבי יהודה הלוי.

6) שערי רחמים לישראל - מפתחות לחוכמת הקבלה.  מלמד את העקרונות שמונחים ביסוד קבלת  האר"י  הקדוש ומסייעים להיכנס לעולם  הקבלה  שפיתח האר" י הקדוש.

7) פתרון חידת האלים- עוסק בתחום תופעת העבמי"ם וקיום של חיים חוצניים על פי  תורות עתיקות שקיימות 

בעולם. כולל  תורת קבלה . וכן עדויות מהתקופה האחרונה

 

תגובות