תרבות

קובי גרינבוים בסינגל חדש ומרגש: "שלוש עשרה"

קובי גרינבוים אחד מכוכבי המוזיקה החסידית, שכבש את תחנות הרדיו, בשירים מתוך אלבומו הראשון, ואחרי דואט קצבי וסוחף ("ואהבת") עם קובי ברומר, הוא מתקרב בצעד נוסף לקראת אלבום שני, עם סינגל ישיבתי אלולי מרגש לרגל הימים הנוראים המשמשים ובאים.

המלחין של השיר הוא הרב יעקב הניג, המשמש כרב קהילת כנסת ישראל במבשרת ציון ומלחין פורה. הלחן נולד ברגע של "מחיל אל חיל", בעת שחזר מהתפילה במוצאי יום כיפור, התיישב יחד עם בני משפחתו לסעודה, באווירה כזאת של מוצאי היום הקדוש, הלחן הגיע והתלבש על מילות התפילה שנאמרת עשרות פעמים ביום הכיפורים.

ידיד משותף של גרינבוים והרב קינג, הציע לקובי לקחת את השיר, "הייתי בנסיעה עם משפחתי ברכב כששמעתי לראשונה את 'שלוש עשרה', הרגשנו מיד את עוצמת הלחן, הרגש והכובד שלו". השלב הבא היה לבקש מאהרל'ה נחשוני עיבוד מדויק וחדשני מחד, ועדיין מרטיט כיאה לחרדת יום הדין, שינגיש את השיר לכל אדם.

"תמיד חיפשתי שיר שאני אוהב ומתחבר אליו כבר בפעם הראשונה, שיסחוף ושירגש לבבות. אומנם שלוש עשרה, הוא שיר לכאורה עונתי שמתאים רק לימים מיוחדים בשנה, אבל אני מאד מחובר אליו גם כבעל תפילה ובטוח שבני הישיבות ישירו אותו גם מחוץ לחודש תשרי...".

לחן: הרב יעקב הניג | עיבוד והפקה מוזיקלית: ארהל'ה נחשוני

תגובות