תרבות

עכשיו בקולנוע: סרט הנוער "פול ספיד" שצולם כולו בבקעת הירדן

סרט ההמשך ל"פול גז" מבית היוצר של הבימאי קובי מחט ובו מיטב כוכבי הנוער, נתמך על ידי הקרן שהקים ראש מועצת שומרון ורבים מאנשי ההפקה הם תושביה

צילומי הסרט 'פול ספיד'
צילום: באדיבות סרטי 'יונייטד קינג'

קרן קולנוע שומרון שוב על המסך, הפעם עם סרט הנוער הראשון שנתמך ע"י הקרן ומצולם כולו בבקעת הירדן. 

השבוע עלה לאקרנים הסרט 'פול ספיד' - סרטו של קובי מחט, על פי תסריט של קובי ושל איתי מאירסון, בהפקת סרטי יונייטד קינג: משה אדרי ולאון אדרי, ו-לייט סטרים ישראל. זהו סרט המשך ללהיט שובר הקופות 'פול גז' בבימויו של מחט, בו צפו למעלה מ-120 אלף צופים. 

בסרט משחקים מיטב כוכבי הנוער, בהם: שירה לוי, חן אמסלם, קווין רובין, גל אמיתי, אקי אבני, נתי רביץ, אברהם ארנסון, און רפאלי, טל גרושקה, נועם אימבר, בר כהן, אבנר סונינו, דין גרבר ועידן תלם, והוא עוסק בספורט מוטורי ובניסיון של נשים להיכנס לענף, על רקע נופי בקעת הירדן כשגם השומרון מוזכר בסרט. 

"אנחנו מתרגשים לצאת דווקא עם סרט נוער", אומר ראש מועצת שומרון יוסי דגן, "שנותן במה למגוון הגדול של האוכלוסיה ביו"ש, ועוסק בנושאים שנוגעים לכולנו, אהבה, שנאה ומאבק כנגד הדרת נשים". 

קרן קולנוע שומרון הוקמה ב-2018 ע"י ראש מועצת שומרון המשמש כיו"ר הקרן וע"י אסתר סילם אלוש, שמנהלת את הקרן. היא תמכה עד כה בכ-50 סרטים: עלילתיים, תיעודיים ופיתוח. הקרן היא קרן איזורית הפועלת ביהודה שומרון ובקעת הירדן על פי הוראות הקרן ומשרד התרבות. אחוז ניכר מאנשי ההפקה על הסט הם תושבי יהודה שומרון ובקעת הירדן, ולראשונה - בזכות הקמת הקרנות האיזוריות – מקבלים יוצרים מיו"ש את האפשרות ליצור על סט הצילום מהגדולים בישראל.

תגובות