תרבות

עובדיה חממה - "קול השלום"

וכה מספר עובדיה: "בערב תרבותי מופלא בבית הקונפדרציה שבירושלים, שהוקדש לרב קוק ויצירתו, אי שם לפני כשמונה חודשים, זכיתי לא רק להשתתף ולשיר, אלא אף להכיר ולהיוודע לרבנית תמר אלעד אפלבום, שהקריאה את דברי הפלא הללו של הרב קוק, על אותם 'שני קולות נוראים הנשמעים בעולם ברעש אדיר', בהטעמה ובעדינות  מיוחדת":

"הַקּוֹל הַהַרְמוֹנִי, קוֹל הַשָּׁלוֹם

הַקּוֹל הַתּוֹבֵעַ מֵהַכֹּל הַתְאָמָה

הַקּוֹל הָעוֹלֶה בְּרַעַם גּוֹדְלוֹ

עַל כָּל הֲמוֹן קוֹלוֹת מִלְחָמָה

הַנִּשְׁמָעִים בְּכָל הָעוֹלָמִים"...

"היא אף חתמה והוסיפה מדבריה, מילים אחרונות ורבות יופי, שלא הותירו אותי אדיש. כבר אז ידעתי שאלחין זאת. ידעתי שקיבלתי מתנה גדולה ושעכשיו זה תורי להפיצה ולהעבירה הלאה:"

"הוּא לִמֵּד אוֹתִי שֶׁמַּלְאֲכֵי הַשָּׁלוֹם

לֹא רַק מַכְנִיסִים אוֹתָנוּ אֶל תּוֹךְ הַשַּׁבָּת,

הֵם מַכְשִׁירִים אוֹתָנוּ לַעֲשׂוֹת שַׁבָּת בָּעוֹלָם.

וּבְתוֹךְ כָּל הַמְּצִיאוּת, וְהַפַּלְגָנוּת וְהַסִּכְסוּכִים,

וּמָה שֶׁמְּסַפְּרִים לָנוּ הָעִתּוֹנִים -

שֶׁלֹּא נַאֲמִין.

שֶׁנַּאֲמִין שֶׁהָעוֹלָם אֶחָד.

שֶׁנַּאֲמִין שֶׁבָּאנוּ לִהְיוֹת מַלְאֲכֵי שָׁלוֹם".

"עוד הכרתי בערב זה את יונתן קונדה ראפר, ווירטואוז מילים בעצמו. גייסתי אותו ליצירה והוא הגיע לאולפני הביתי להצליף בפעם אחת מונצחת, את זרם המילים המרפא של הרב קוק. עוד ולמזלי הטוב, הערב תועד וצולם כך שיכולתי להביא לכם את הרבנית תמר במלוא הדרה, ובאותנטיות מרבית בקליפ המיוחד שיצרתי עם בני הצעיר אור חממה במדבריות הררי השלג של אירופה, ובשילוב צילומים אותנטיים מהאולפן של נבחרת נגני החלומות שזיכו אותי בכישרונם האדיר: קרן טפרברג, חזי חממה, ארתור אליהו, עמית יצחק, שלומי שבן, אבי אלבוחר, אורן צור ואמיר גבירצמן".

וכשעובדיה אומר, הוא מתכוון לכל מילה.

מילים: הרב קוק זצ"ל | מילות סיום: הרבנית תמר אלעד אפלבום | לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: עובדיה חממה | הגשה: עובדיה חממה, יונתן קונדה והרבנית תמר אלעד אפלבום

תגובות