תרבות

"מבצע אדיר": אחיו של עידן עמדי בשיר חדש

הכותב והמלחין אליהו דואק משחרר שיר נוסף במסגרת הפרויקט המוזיקלי "אד יעלה", שמילותיו לקוחות מתוך ממשל של רבי נתן מברסלב, אותו שר אלעד עמדי

צילום: יח"צ

אליהו דואק (37) אברך, נשוי ואב לשלושה משיק את שיר הביכורים שלו "מבצר אדיר" שכתב והלחין. בסינגל החדש, אותו שר אלעד עמדי - אחיו של עידן עמדי, הוא לוקח את המאזינים למסע עתיק יומין שנמשך עד ימינו אנו. 

מילות השיר "מבצע אדיר" לקוחות מהמשל של רבי נתן מברסלב אודות מבצר שחיילים חזקים ואמיצים לא יכלו לו, אך הוכרע לבסוף בקלות דווקא בעזרת החיילים הרפים.

"ככלל, לא תכננתי שהשירים הללו יצאו החוצה, אלא שנשיר אותם בשולחן השבת המשפחתי", הוא מעיד. "הסינגל הזה נולד תוך כדי הלימוד שלי. פעמים רבות פגשתי בדברי מוסר ומדרשים מחזקים שדברו אלי מאד, והרגשתי שחבל שלא מוציאים אותם לאור כשיר. החלטתי לנסות להלחין בעצמי, מאז ומתמיד הייתי מחובר למוזיקה, אך כל זה הסתכם בהאזנה בלבד".

אליהו דואק
אליהו דואק
צילום: יח"צ

במהלך העבודה על השיר, דואק התייעץ עם המלחין והזמר ארי גולדוואג, שסיפק לו טיפים והפנה אותו למקורות המדברים על מעלת השירה. 

דואק כתב שירים והציע אותם לזמרים שפרגנו, מה שדחף אותו לכתוב ולהלחין תובנות ורעיונות נוספים תחת פרויקט מוזיקלי מקיף בשם "אד יעלה" - שמטרתו לרומם ולחזק את הנפש היהודית. לשיר הנוכחי הוא בחר בידיד מהעבר אלעד עמדי, אותו הכיר מקרוב בפסגת זאב. "השכונה בה גרנו, במסגרת שיעורי תורה שבהם השתתפנו, וכן בשיעור לנערים שמסרתי בבית כנסת, יחדיו חברנו לעוד משתתפים מאותו שיעור – גלעד חן יחיה ואביחי קצב שעשו הכל, כדי להוציא יצירה מושלמת".

השיר "מבצר אדיר" מדבר על המקום שלנו בדור עקבתא דמשיחא, ככלל - לא להתייאש מהגאולה שעוד תבוא, וכפרט – להתמודד עם הניסיונות שלנו ולא ליפול מכישלונות. המקור של השיר מובא בספר "כוכבי אור" עמוד ר.

האזינו לשיר:

תגובות