תרבות

התאגיד נגד עומר אדם: "השיר קאקדילה לא ישולב ברשימת ההשמעה"

בתום ישיבת עורכים בחטיבת הרדיו של תאגיד השידור הציבורי הוחלט שלא להכניס לפלייליסט את של שירו החדש של אדם, שזכה לביקורות על פגיעה בתרבות הרוסית

עומר אדם
צילום: אריה לייב אברמס, פלאש 90

חטיבת הרדיו בתאגיד השידור הציבורי הודיעה היום (שלישי) בצד חריג כי שירו החדש של הזמר עומר אדם "קאקדילה", שעורר סערה ציבורית, לא ישולב ברשימת ההשמעה בתחנת הרדיו "כאן גימל". כך פרסם לראשונה רן בוקר ב-ynet.

על פי הפרסום, הודעתה של חטיבת הרדיו התקבלה בתגובה למכתבו של חבר הכנסת יבגני סובה (ישראל ביתנו) שפנה אל התאגיד בדרישה שלא לשדר את השיר. בתגובה למכתבו של סובה כתב סמנכ"ל חטיבת הרדיו לי-אור אברבך: "באופן עקרוני, תחנות המוזיקה בשידור הציבורי אינן יוצאות בקריאה להחרמה או מחיקה של אף יצירה ואף אמן. כל יצירה שמגיעה אל ישיבת העורכים של 'כאן גימל' נבחנת על פי אמות מידה מקצועית גרידא, למד שיקולים של איכות השיר והפקתו, זהות המבצע והתאמתו למכלול היצירות המושמעות בתחנה".

"שירו של עומר אדם, 'קאקדילה', עלה בישיבת העורכים שהתקיימה היום, ההחלטה המקצועית היא שהוא לא ישולב ברשימות ההשמעה של התחנה".

ההחלטה התקבלה רקע סערה של הגולשים ברשת אשר תקפו את השיר וטענו כי מילותיו פוגעות בתרבות הרוסית.

בין המבקרים הייתה גם שרת התחבורה מרב מיכאלי (העבודה) שכתבה בפייסבוק: "הלוואי שגם אני הייתי יכולה, כמו עומר אדם, להתעלם ולהתכחש לתוצאות של המילים הגזעניות, המחפיצות והמשפילות בשיר שלו. הלוואי. אבל לצערי אני כובד. כי אני פשוט מתמודדת כבר שנים עם התוצאות ההרסניות של שירים כאלה ושל התרבות שהם מייצגים ומייצרים".

מיכאלי הוסיפה: "לא מדובר רק בעומר אדם, כמובן. כל הכוכבים שיש להם כזאת הצלחה והערצה עצומה, יש להם כח אדיר בידיים. ועם הכח הזה מגיעה אחריות גדולה. בואו תהיו כאלה פופולריים ומגניבים בלי לגרום כזה נזק נורא".

צילום: צילום מסך מתוך אינסטגרם

הזמר תקף את השרה וכתב בסטורי באינטסגרם: "אני ומשפחתי מגיעים ממוצא קווקזי ולעולם לא הייתה כוונה לפגוע באף אדם... לפני שאת כותבת פוסט בשביל לקדם את המעמד הפוליטי שלך תנשמי, תתעסקי בעניינים שלך ולפני שאת מטיפה לי מוסר או מנסה להגן על עדה שאני חלק ממנה כדאי שתתייחסי בכבוד לעובדות שלך".

בניגוד למבקרים, כוכב הרשת סמיון גרפמן פרסם אמש סרטון תמיכה בזמר: "עומר אדם קאקדילה?
נדפק לאנשים המוח, מחפשים בכל דבר רק את הרע, אני בתור רוסי חושב שהשיר מצחיק ולא גזעני וצר לי מאוד אם מישהו או מישהי מרגישים אחרת. עומר אדם הוא הבן אדם האחרון בעולם שהיה רוצה לפגוע במישהי או מישהו".

תגובות