תרבות

הלך לעולמו חתן פרס ישראל ג'אד נאמן

נאמן ז"ל נפטר בגיל 85 ממחלת הסרטן. היה בימאי קולנוע ורופא בהכשרתו, וקיבל את 'עיטור האות' על תפקידו בקרב אום-כתף. משפחתו: "אהב את החיים ולא הפסיק ליצור, לחלום ולקוות"

יהודה ג'אד נאמן ז"ל
צילום: צילום מסך מתוך ערוץ היוטיוב 'כאן חינוכית'

הבימאי זוכה פרס ישראל, יהודה ג'אד נאמן, הלך לעולמו בתום מאבק ממושך במחלה קשה, מספר ימים לפני יום הולדתו ה-85. נאמן הותיר אחריו אישה ושתי בנות.

נאמן נולד בשנת 1936 ובצעירותו למד רפואה. הוא שירת כרופא גדודי במלחת ששת הימים ובהמשך קיבל את "עיטור המופת" על תפקידו בטיפול בפצועים בקרב אום-כתף. נאמן לקח חלק גם במלחמת ההתשה ומלחמת יום כיפור. במהלך השנים הפך לבמאי קולנוע וביים סרטים רבים שעסקו במלחמות ובכיבוש.

משפחתו מסרה כי "ג'אד אהובנו נלחם במחלת הסרטן עד הרגע האחרון, כפי שנלחם כל חייו על מה שאהב והאמין בו. הוא אהב את החיים ולא הפסיק ליצור, לחלום ולקוות. ביום חמישי האחרון נערכה קריאת תסריט לסרט שעמד ליצור יחד עם עמית ליאור, דן רונן ומורן עובדיה על פוסט טראומה לאומית ומלחמת יום כיפור. ההקראה, בהשתתפות שחקנים, תועדה וג'אד הספיק לראות חלק מחלומו מתגשם. הוא נלחם על עשיית הסרט עד נשימתו האחרונה. הוא ישאר חקוק בליבנו".

שר התרבות חילי טרופר ספד: "יהודה ג'אד נאמן, חתן פרס ישראל לקולנוע ואיש תרבות מרכזי הלך היום לעולמו אחרי מאבק ממושך במחלה קשה. יהודה תרם תרומה משמעותית לקולנוע הישראלי והביא למסכים סיפורים אנושיים מרגשים וייחודיים וחשף אותם לכלל העם. יהי זכרו ברוך".

תגיות:

תגובות