תרבות

האם ג'ורדן פיטרסון ישתלב בגרסה הבאה של קפטן אמריקה?

מחבר רב המכר '12 כללים לחיים' גילה כי הנבל המיתולוגי 'רד סקול' מביע בגיליון האחרון של 'קפטן אמריקה' רעיונות דומים להחשיד לאלו שכתב בספרו

פיטרסון מגיב לקומיקס של מארוול
צילום: צילום מסך

האם הנבל המיתולוגי מהקומיקס 'קפטן אמריקה' מבוסס על ג'ורדן פיטרסון?

בגיליון האחרון של 'קפטן אמריקה', הקומיקס המוצלח של מארוול, מזדהה יריבו המיתולוגי 'רד סקול' (גולגולת אדומה) מביע רעיונות עם "10 כללים לחיים", "המלכודת הפמיניסטית" ו"כאוס וסדר", המזכירים באופן מעורר חשד את הרעיונות של הפסיכולוג הקנדי ומחבר רב-המכר '12 כללים לחיים' ג'ורדן פיטרסון.

הקומיקס, שנכתב על ידי טה-נהיסי קואטס, מופיעה גרסה של הנבל המנסה להתסיס גברים צעירים, כשלפי קפטן אמריקה הוא אומר להם את "מה שהם תמיד ייחלו לשמוע, ושהם באופן לא מודע אדירים. שכל העולם נגדם. שאם הם גברים, הם יילחמו בחזרה. ובינגו – זו המטרה שלהם. זה מה שהם יחיו עבורו. וזה מה שהם ימותו עבורו".

בגיליון, שיצא ב-31 במרץ, נראה הנבל מנסה לחולל הפגנות עם אותם צעירים שהתסיס ברשת. ה'רד סקול' מאשים את קפטן אמריקה בכך שחבר לכוחות הדיכוי של הגבריות וכי "הוא אינו מבין שמה שמניע את האנשים אינו החלומות שלהם, כי אם הסיוטים". בהמשך, מצוטט הנבל כאומר: "מה שקרא לגברים בעולם זו אחת הטרגדיות של ימינו... אני מציע לכם את החרב של הגבריות".

פיטרסון, שספרו החדש 'להיות אדם: 12 כללים נוספים לחיים" יוצא לאור בימים אלו, התייחס לדמות הנבל המבוססת ככל הנראה עליו וצייץ: "מה לעזאזל? האם אני באמת חי ביקום בו טה-נהיסי קואטס כתב קומיקס של קפטן אמריקה הכוללת פרודיה על הרעיונות שלי כחלק מהפילוסופיה של הנבל 'רד-סקול'?".

אם גם אתם רוצים לקרוא את הרעיונות של פיטרסון ולהבין מה התסיס את כותבי הקומיקס - לחצו כאן

תגיות:

תגובות