תרבות

בינלאומית: הסדרה הישראלית 'טהרן' זכתה בפרס האמי

במקביל לצילומי העונה השנייה, הסדרה 'טהרן' קטפה את הפרס היוקרתי בקטגורית סדרת הדרמה הטובה ביותר. שר התרבות ברך: "הוכיחו כי היצירה הישראלית היא ברמות הגבוהות ביותר"

צילום: צילום מסך מתוך 'טהרן', כאן 11

הסדרה הישראלית 'טהרן' של תאגיד השידור הציבורי 'כאן' זכתה הלילה (בין שני לשלישי) בפרס האמי היוקרתי בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר.

כזכור, סדרת הדרמה בכיכובה של השחקנית הישראלית ניב סולטן עלתה לשידור בישראל ביוני 2020 וכללה שמונה פרקים. עלילת הסדרה מספרת את סיפורה של סוכנת המוסד הישראלית תמר רביניאן שנשלחת למשימה בטהרן, בירת איראן, במטרה להילחם בהתחמשות הגרעינית.

על פי דיווחים, צילומי העונה השנייה של הסדרה, שזכתה להצלחה רבה בישראל ואף זכויות השידור שלה נמכרו לאפל טיוי+, נמצאים כעת בעיצומם וצפויים להסתיים בחודש דצמבר. הצילומים, כמו בעונה הראשונה, נערכים באתונה שביוון, לשם הובאו השחקנים. העונה צפויה לעלות לשידור במהלך שנת 2022.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ברך: "הסדרה המעולה 'טהרן' מביאה כבוד גדול לישראל. יוצרי הסדרה, צוותי ההפקה והבימוי, וכמובן השחקנים והשחקניות המופלאים והמופלאות הוכיחו כי היצירה הישראלית היא ברמות הגבוהות ביותר, מלאת יצירתיות וכישרון. ברכות חמות ותודה לכם על הגאווה שהסבתם לנו".

גם ראש הממשלה, נפתלי בנט, ברך על הזכייה: "ברכות לתאגיד השידור הישראלי על זכיית הסדרה 'טהרן' בפרס האמי הבינלאומי. כבוד גדול ליצירה הישראלית גביע".

תגובות