תרבות

אירוויזיון 2021: איטליה ניצחה, ישראל מקום 17

הלהקה האיטלקית Måneskin קטפה את המקום הראשון אך את הדוז פואה ישראל בחרה לתת לשוויץ. עדן אלנה: "לא משנה מה כולם יגידו - אנחנו הכי חזקים והכי טובים"

עדן אלנה
צילום: Eurovision 2021 (צילום מסך)

שנתיים לאחר התחרות הקודמת שהתקיימה בישראל, נערך אמש (שבת) אירוע גמר האירוויזיון 2021. ישראל אמנם לא ניצחה אבל עדן אלנה ייצגה אותנו בכבוד ועמדה בגבורה מול הלחצים בצל המצב הביטחוני הרגיש בישראל.

25 מדינות הופיעו אמש על בימת התחרות ברוטרדם, ומדינה אחת שלחה הקלטה לאחר שאחד מחברי המשלחת חלה בקורונה והכניס את שאר החברים לבידוד. ישראל סיימה במקום 17 - שני מקומות גבוה יותר מההימורים, ועם 93 נקודות. הלהקה האיטלקית Måneskin הגיע למקום הראשון וקיבלה את הגביע. את המקום השני קטפה צרפת ולמקום השלישי הגיעה שוויץ.

נזכיר, עדן עשתה היסטוריה בתחרות שהשמיע את הצליל הגבוהה ביותר שאי פעם נשמע בתחרות, ה"וויסל נוט". בנוסף, אלנה סיימה את הביצוע והודתה לקהל בארבע שפות: עברית, ערבית, אנגלית ואמהרית.

עם סיום הגמר הגדול עלתה אלנה לשידור חי באינסטגרם והודתה לקהל בדמעות על התמיכה הרבה שקיבלה לאורך התחרות. "ישראל אתם מדהימים. כמות האהבה שקיבלתי בתקופה האחרונה מטורפת. אני רוצה להגיד לכם תודה, אתם מי שחשובים לי ולא אף אחד אחר. אני שרופה עליכם בחזרה", אמרה והוסיפה: "לא משנה מה כולם יגידו - אנחנו הכי חזקים והכי תותחים והכי טובים כי אנחנו ישראלים ואנחנו גאים בזה".

המדינות שהצביעו לישראל בהצבעת השופטים

פולין 6, מקדוניה, 8, נורווגיה 8, ספרד 3, בריטניה 6, איטליה 4, סלובניה 1, סרביה 2, בולגריה 3, אוקראינה 7, קרואטיה 5, ליטא 1, דנמרק 1, רוסיה 5, צרפת 5, שבדיה 4, הולנד 4.

הצבעת ישראל

שוויץ 12, ליטא 10, צרפת 8, רוסיה 7, בלגיה 6, מלטה 5, אורקאינה 4, קפריסין 3, אזרבייג'ן 2 ובולגריה 1.

תגובות