תרבות

אביה של הנרצחת מהפיגוע בדולב ישיא משואה ביום העצמאות

הרב איתן שנרב, אביה של רנה הי"ד שנרצחה בטיול משפחתי במעיין סמוך לדולב לפני כשנתיים ישיא משואה בטקס יום העצמאות המרכזי בהר הרצל

צילום: באדיבות המשפחה

הרב איתן שנרב (48) ישיא משואה בטקס יום העצמאות ה-73 למדינת ישראל. שנרב הוא אביה של רנה הי"ד, שנרצחה בעת שטיילה עם אביה ואחיה במעיין סמוך לדולב, לאחר שמחבלים השליכו לעברה מטען.

רנה הייתה רק בת 17 כשנרצחה. אחיה נפצע קשה והרב איתן נפצע באופן בינוני, אך הספיק להזעיק את כוחות הביטחון. הרב שנרב נמנה עם מייסדיה של עמותת גמילות החסדים "חסד בלוד", שהוקמה על ידי חברי הגרעין התורני בעיר.

הרב איתן שנרב
הרב איתן שנרב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרת התחבורה, מירי רגב, ושר התרבות והספורט, חילי טרופר, מסרו: "שמחנו להודיע לרב איתן שנרב על בחירתנו בו להשיא משואה ביום העצמאות ה- 73 למדינת ישראל. הרב שנרב הוא ממייסדיה של עמותת חסד ענפה, שהחלה את דרכה בעיר לוד לפני שני עשורים ומאז התעצמה והתרחבה לתחומים נוספים של נתינה לפרט ולכלל.

"הרב שנרב, ששכל את בתו, רנה ז"ל, בפיגוע, פועל על פי האמונה, כי 'עולם חסד יבנה' היא דרך חיים. הרב שנרב, איתן ברוחו ובאהבת הזולת, העצים את פעילותה של העמותה לאחר רצח בתו הי"ד מתוך רצון לתת כתף חמה לערכי המשפחה והלכידות בעם ובארץ. הרב איתן, אנו מצדיעים לך, למתנדבות ולמתנדבים בעמותה על שעשייתכם למען איחוד הלבבות במשפחה, בקהילה, בעם ובארץ ולמען חיזוק מעיינות הרוח בעמנו מבוצעת בקול רינה ובחדוות יצירה".

תגובות