ספורט

עשה זאת שוב: מדליית זהב שנייה ושיא עולם למארק מליאר

לאחר שקטף מדליית זהב ורשם שיא עולם בשלב המוקדמות, השחיין מארק מילאר הביא הבוקר את המדליה הישראלית החמישית במשחקים הפראלימפים

מארק מליאר
צילום: לילך וייס, הוועד הפראלימפי הישראלי

השחיין מארק מליאר זכה הבוקר (ראשון) במדליית זהב שנייה במשחקים הפראלימפים בטוקיו 2020 וקבע שיא עולם חדש. מליאר העלה את ישראל בדירוג מהמקום ה-18 למקום ה-15.

כזכור, ביום שישי האחרון זכה מליאר בן ה-20, המתמודד בדרגת נכות SM7, במדליית זהב וקבע שיא עולם בשלב המוקדמות כשסיים את משחה 200 מטר מעורב אישי תוך 2:29:01 דקות, ובכך שבר את שיא העולם אותו החזיק האוקראיני יבגני בודייקו. הבוקר הוא שבר שיא עולם בפעם השנייה בטוקיו 2020 לאחר שסיים את משחה 400 מטר חופשי תוך 4:31:06 דקות.

מליאר צפוי להתחרות בארבעה משחים נוספים בהם יוכל להביא מדליות נוספות. הוא מצטרף לחותרת מורן סמואל שזכתה הבוקר במדליית כסף, ואל השחיין איאד שלבי שזכה בזהב בשבוע שעבר והשחיין עמי דדאון שזכה במדליית כסף.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ברך: "מארק מליאר מטביע את חותמו ונכנס לשורה אחת עם גדולי הספורטאים הישראלים. שתי מדליות זהב במשחקים הפראלימפיים, שני שיאי עולם ועוד עתיד מזהיר למי שהחל בספורט דווקא כחלק מטיפול הידרו-תרפי בבריכה. מארק מוכיח שלא רק כישרון אישי הוא חשוב, אלא גם התמדה ורצון להגיע רחוק ככל הניתן ולנצח כל מגבלה. מארק, אנחנו מאוד גאים בך".

תגובות