ספורט

עונה היסטורית: שחקן חרדי שני בליגת הבייסבול הטובה בעולם

יומיים לאחר שקבוצת 'יהלומי אריזונה' בחרה לראשונה בשחקן חרדי, אלי קליגמן נבחר לשחק בשורות אלופת הליגה לשנת 2019

אלי קליגמן
צילום: באדיבות MLB

דראפט היסטורי כפול בליגת הבייסבול הטובה בעולם: קבוצת הבייסבול Washington Nationals - אלופת הליגה לשנת 2019 - בחרה באלי קליגמן בן ה-18, יהודי שומר מצוות מלאס וגאס לשחק בשורותיה.

קליגמן, שנבחר בסבב האחרון של הדראפט, הפך לחרדי השני בהיסטוריה שנבחר לשחק בליגת הבייסבול של צפון אמריקה (MLB). קדם לו ג'ייקוב שטיינמץ בן ה-17 שנבחר על ידי קבוצת Arizona Diamondbacks 48 שעות קודם לכן. 

עם זאת ובניגוד לשטיינמץ שנוהג ללכת למגרשים בשבתות ברגל ולשחק, קליגמן לא משחק בשבת. "יום השבת שייך לאלוהים, ואני לא הולך לשנות את זה", אמר בראיון שהעניק ל'ניו יורק טיימס' בחודש מרץ האחרון.

ג'ייקוב שטיינמץ
ג'ייקוב שטיינמץ
צילום: באדיבות MLB.Com

אביו של קליגמן, מארק, הוא עורך דין וסוכן בייסבול מורשה שמייצג גם את בנו. את ההודעה על הבחירה באלי הוא קיבל בשבוע שעבר, בזמן שהתלווה לקבוצת הבייסבול הלאומית של ישראל למשחקי ראווה בארה"ב לפני האולימפיאדה.

"זה ילד שלא ישים את אלוהים במקום השני", אמר מארק קליגמן ל'ניו יורק טיימס'. "אבל הוא מאמין שאמונה ובייסבול יכולים להתקיים זה לצד זה. יש לו שישה ימים בשבוע לעשות כל מה שנדרש כדי להיות שחקן בייסבול, ואם המכללות וקבוצות הבייסבול מליגת העל לא יפעלו כדי להכניס שינויים כלשהם, אז ניקח את מה שיתנו לנו".

על פי אתר MLB.com, קליגמן ישחק בתפקיד הקטצ'ר - זה שתופס את הכדור הנזרק על ידי המגיש ומגן על בסיס האם - למרות יכולות החבטה המרשימות שהפגין - גם ביד ימין וגם ביד שמאל.  

תגובות