ספורט

נעצרו שני חשודים שהשליכו אבוקה למגרש במשחק בבלומפילד

במהלך משחק של בית"ר והפועל ת"א, אוהדי הקבוצות השליכו חפצים לעבר הדשא. יו"ר המנהלת: "נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי למנוע אירועים חמורים מסוג זה"

אילוסטרציה
צילום: pixabay

במהלך משחק שנערך אמש (שני) בין הפועל תל אביב לבית"ר ירושלים באצטדיון בלומפילד, אוהדים של שתי הקבוצות השליכו חפצים לעבר הדשא ובפרט לעבר השוערים, מה שמנע מהמשחק להמשך. יו"ר המנהלת: "קורא למשטרה לנהוג בהם ביד קשה".

האוהדים החלו לזרוק מצתים, אוכל ושתייה לעבר הדשא במהלך העלייה למחצית השנייה. בעקבות כך, המשחק חודש ונפסק לסירוגין. המשטרה, שנערכה למשחק והציבה כוחות בילוש סמויים בשערי האצטדיון, עצרה שני אוהדים בחשד שהשליכו אבוקה לעבר הדשא במהלך המשחק. הכוחות עצרו אוהד נוסף שהחביא אבוקה לאחר שעל פי החשד תכנן להשליך אותה על הדשא.

יו"ר המנהלת, ארז כלפון, מסר בתגובה: "אני מתבייש באירועים החמורים ובהפרות הסדר שגרמו הערב עבריינים באצטדיון בלומפילד. אותם עבריינים פוגעים בקבוצות, בעשרות אלפי האוהדים הטובים שהגיעו לאצטדיון, מאות האלפים שצפו בשידור המשחק ומקומם אינו איתנו. נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו בכדי למנוע אירועים חמורים מסוג זה. אני קורא למשטרת ישראל להגיע לאותם עבריינים שהתפרעו וזרקו חפצים למגרש ולפעול נגדם ביד קשה".

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, מסר: "ההתנהגות החמורה של חלקים מקהל הקבוצות הערב היא חלק משרשרת של אירועי אלימות בלתי נסבלים בספורט בשבועות האחרונים. האירועים האלה הופכים אצטדיון שנועד לשמח ולרגש לשדה קרב מסוכן. אני מתכוון לפעול נגד האלימות בכל הכלים העומדים לרשותי וכבר מחר אפעל על מנת לרתום למאבק באלימות שמתרחשת במגרשים את כל הגורמים הרלוונטיים, בהם המנהלת, ההתאחדות, הקבוצות ומערכות החוק בישראל. לא אנוח עד שנמצא את הדרך למגר את האלימות".

תגובות