ספורט

מכבי תל אביב זכתה בגביע המדינה בכדורגל

הצהובים לקחו את הגביע למרות שהאדומים הובילו 0:1 עד לדקה ה-73. הנשיא העניק לקפטן את הגביע ובירך על הזכייה. מסתמן: המאמן פטריק ואן לוון ימשיך גם לעונה הבאה

הנשיא ריבלין עם הזוכה
צילום: קובי גדעון, לע"מ

מכבי תל אביב רשמה הלילה (בין רביעי לחמישי) הישג מרשים כשניצחה את הפועל תל אביב וזכתה בגביע המדינה בכדורגל. המאמן, פטריק ואן לוון, צפוי להמשיך לאמן את מכבי גם בעונה הבאה.

המשחק הסתיים בניצחון של מכבי 1:2 על הפועל. עד לדקה ה-73 האדומים הובילו 0:1 על הצהובים והשופטים פסלו שער של שי אייזן על דור פרץ. במועדון זעמו על הפסילה וטענו כי לא הייתה עבירה.

סערה נוספת הייתה סביב תנועות מגונות שביצעו ניר קלינגר וסלים טועמה כלפי האוהדים של מכבי. השניים צפויים לעמוד על כך לדין.

לאחר הזכייה המרשימה, המאמן של מכבי, פטריק ואן לוון ההולנדי, צפוי ככל הנראה להמשיך לאמן את הקבוצה גם בעונה הבאה, כך על פי דיווחים.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, בירך את מכבי על הזכייה: "ברכות למכבי ת״א על זכייתה בגביע המדינה. אחרי עונה קשה היא זכתה בגביע על המגרש ולעיני אצטדיון מלא. אני מברך את השחקנים ואנשי הקבוצה על המאבק, הכישרון והניצחון.

"עם זאת, לא ניתן להתעלם מהאלימות המילולית הקשה שליוותה את המשחק. לא כך אנחנו רוצים את הספורט שלנו, לא כך אנחנו רוצים את החברה שלנו. אני מגנה זאת מכל וכל".

את הגביע העניק הנשיא היוצא, ראובן (רובי) ריבלין לקפטן הקבוצה, שרן ייני, ובירך את שתי הקבוצות על המשחק ועל עונה קשה בצל הקורונה.

תגובות