ספורט

לראשונה מזה עשור: מכבי חיפה היא אלופת המדינה

10 שנים הם חיכו וזה הגיע: מכבי חיפה זכתה באליפות המדינה, בפעם ה-13 מתולדותיה. הירוקים ניצחו 2:3 את הפועל ב"ש בסמי עופר שם חוגגים לראשונה אליפות. אצילי כבש ראשון, רוקאביצה ושרי הוסיפו

המשחק הערב
צילום: אתר רשמי, מכבי חיפה

מכבי חיפה זכתה הערב  (א') בפעם הראשונה מזה עשור באליפות המדינה, אחרי עשר שנים של ציפייה. זוהי האליפות ה-13 של חיפה בתולדותיה. ברק בכר זוכה באליפות עם מכבי חיפה בעונה הראשונה שלו כמאמן, אחרי שזה עם הפועל ב"ש בשלוש אליפויות.

חיפה עוד הספיקה להלחיץ את עצמה כאשר ב"ש צימקה את התוצאה ל-2:3, אך התיקו של מכבי ת"א מול ק"ש והניצחון של חיפה העניקו לה אליפות. אצילי כבש ראשון לירוקים מפנדל, רוקאביצה (34) ושרי (45) שכבש מהנקודה הוסיפו.

מכבי ת"א, סיימה ב-2:2 מול הפועל ק"ש בבלומפילד והרסה לעצמה את הסיכוי לזכות באליפות, למזלה בסופו של דבר לא היה לכך משמעות. דן ביטון כבש צמד לצהובים, לוסיו צימק מנגד.

במכבי חיפה הגיעו למשחק האחרון הערב של הליגה כשהם תלויים בעצמם, אחרי שספגו שער במחזור האחרון בתוספת הזמן מול קרית שמונה שמנע מהם לחגוג כבר את האליפות. ב"ש מנגד תקווה לעלות לשלב המוקדמות של הליגה האירופית במידה ואשדוד תפסיד.

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר בסיום המשחק: "אחד ממועדוני הפאר של הכדורגל הישראלי בכל הזמנים חוגג היום זכייה באליפות לראשונה מזה עשור והאושר של כל מי שעשו לטובת ההישג העצום הזה אינו יודע סוף. מכבי חיפה, קבוצה שדבקה בהתמדה ונחישות ושמרה על אחידות גם בתקופות פחות זוהרות זכתה הערב באליפות בסיומה של שנה מאתגרת במיוחד".

 

תגובות