ספורט

ליגת הכדורגל הבכירה באיטליה מצטרפת למאבק באנטישמיות

הסרייה א' אימצה רשמית את הגדרת העבודה לאנטישמיות של ארגון הברית הבין-לאומית לשימור זכר השואה: "מאבק בדעות קדומות"

צילום: pixabay

ליגת הכדורגל הבכירה של איטליה - סרייה א' (באיטלקית: Serie A) - אימצה רשמית את הגדרת העבודה לאנטישמיות של ארגון הברית הבין-לאומית לשימור זכר השואה (IHRA), ששמה לה למטרה לקדם את החינוך, המחקר והנצחת השואה בקרב ממשלות ואגודות התנדבותיות.

הגדרת העבודה של IHRA קובעת כי "אנטישמיות היא תפיסה מסוימת של יהודים, שיכולה לבוא לידי ביטוי כשנאה כלפי יהודים. ביטויים מילוליים וגופניים של אנטישמיות מכוונים כלפי יחידים, יהודים או לא-יהודים, ו-או נגד רכושם, נגד מוסדות של קהילה יהודית ואתרים דתיים".

בפגישה שנערכה בתחילת השבוע בהשתתפות מילנה סנטריני, המתאמת הלאומית באיטליה למאבק באנטישמיות, נציגים של הקהילה היהודית באיטליה ונשיא הסרייה א', פאולו דאל פינו, והוקדשה למאבק באנטישמיות בכדורגל, התחייבה הליגה לארגן קורסי הכשרה נגד אנטישמיות, לעודד מועדונים לכלול בקוד האתי שלהם מאבק נגד אנטישמיות ולגבש מזכר הבנות ייעודי "למאבק בדעות קדומות, ביטויי שנאה וביטויי אלימות".

אימוץ הגדרת העבודה לאנטישמיות על ידי סרייה א' מגיע כשנה לאחר אישורה על ידי המועדונים המובילים בליגת העל האנגלית.

בתוך כך, נזכיר כי בחודש שעבר, גרעין האוהדים הקשה של קבוצת הכדורגל לאצ'יו רומא תועד מצדיע במועל יד ביציעים תוך קריאות "Duce, Duce" - תואר שאומץ על ידי הרודן הפשיסטי של איטליה בניטו מוסוליני - במשחק הניצחון 3:1 מול אינטר מילאנו.

בעקבות אותה תקרית, נואמי די סגני, ראש ארגון הקהילות היהודיות באיטליה, הפציר ברשויות הכדורגל במדינה "להתערב בדחיפות".

סרייה א' היא ליגת הכדורגל הבכירה של איטליה מאז 1929, שנחשבת לאחת הליגות הטובות בעולם. קבוצות רבות ששיחקו בה כמו יובנטוס, אינטר ומילאן, התמודדו גם בשלבים המתקדמים של ליגת האלופות, ואף זכו בטורניר 12 פעמים.

תגובות