ליגת החמ"ד

אולפנת חמ"ד בנ"ע זבולון ראש העין היא אלופת ליגת החמ"ד בכדורסל לתלמידות

אחרי דרך ארוכה ומלאת אתגרים ניצחה קבוצת הכדורסל של אולפנת חמ"ד זבולון מראש העין את נבחרת הבנות משדה אליהו ועלו על הפודיום להניף גביע ראשון.

צילום: ארז עוזיר

בשבוע האחרון כל מה שדיברו עליו במסדרונות אולפנת חמ"ד זבולון ראש העין היה משחק הכדורסל הצפוי בסוף השבוע לנבחרת הבנות בגמר ליגת החמ"ד תשפ"ב-2022.

ברחבי האולפנה ניתלו כרזות חימום ובהן נכתב "ראש העיר מגיע למשחק ומה איתך?", "איפה תהיי ביום רביעי כשכולם יעודדו באולם" ועוד. והחימום, הצליח. למשחק הגמר שנערך בשבוע שעבר הגיעו מאות אוהדות שמילאו את היציעים ברוח ובאווירה.

ליגת החמ"ד בכדורסל לתלמידות הוקמה בשיתוף מנהל החמ"ד והפיקוח על החינוך הגופני ומנוהלת על ידי התאחדות הספורט לבתי הספר.

בשנתיים האחרונות, עקב הקורונה, לא התקיימה הליגה והשנה לאחר אתגרים רבים הגיעו למשחק הגמר שתי נבחרות חזקות מאוד, כאשר מצד אחד אולפנת חמ"ד זבולון מראש העין - שבאה להאבק על הכבוד ועל המעמד ולהיות אלופה, לאחר שבגמר הקודם שבו השתתפה נגמר בצורה אכזרית והקבוצה הפסידה בנקודת משחק את הגביע. ומן העבר השני של המגרש עלו לפרקט קבוצת תיכון חמ"ד שדה אליהו אשר ניצחו בקרב הקיבוצים בחצי הגמר את תיכון חמ"ד קבוצת יבנה ועלו לראשונה בתולדותיהן לגמר.

ליגת חמד כדורסל בנות
ליגת חמד כדורסל בנות
צילום: ארז עוזיר

טקס הפתיחה היה מרשים ביותר ובשיאו ראש עיריית ראש העין שלום בן משה, וגב' אתי אורלב סגנית ראש מנהל החמ"ד ברכו את התלמידות לקראת המשחק.

תקציר המשחק

משחק הגמר נפתח בהיסוס גדול של הקבוצה מהצפון עם ריצת 10-1 לזבולון, עד שפסק זמן שהזעיקו שדה אליהו עשה את שלו ותוך מספר דקות הצפוניות עלו ליתרון ראשון במשחק 12-14 וקבעו את תוצאת הרבע.

כמאתיים אוהדות באולם עשו רעש של לא פחות מגמר יורוליג והמשחק על הפרקט התפתח כמו שגמר צריך להיות - משחק חזק, שחקניות על הרצפה ומאבק על כל כדור. תוצאת המחצית 26-21 לראש העין.

במחצית ירדו השחקניות לחדרי הלבשה ועל הפרקט הופיעה הזמרת רני גולדברג אשר הרימה את הקהל לקראת פתיחת המחצית השנייה.

המחצית השנייה נפתחה בסערה, כשבנות זבולון ראש העין כל כך רצו את הגביע ולא איפשרו לשדה אליהו לשלוט במשחק. לעיתים נדמה היה שדקות ספורות לוקחות שעות, אך ככל שהזמן עבר נראה שראש העין בדרך הבטוחה להניף את הגביע. תוצאת הרבע שלישי 36-31 לראש העין.

צילום: ארז עוזיר
רגע לפני שריקת הפתיחה. שחקניות אולפנת זבולון (בצהוב) ותיכון שדה אליהו, בצילום משותף.

הרבע האחרון של המשחק נפתח כשראש העין נחושות מאוד ושדה אליהו לא מוותרות ונלחמות על כל כדור. זה מלחמה.

ראש העין הלכו חזק על ריבאונד ההתקפה וזכו שוב ושוב בניסיונות חוזרים לזריקות קלות. גם שחקניות שדה אליהו הבינו שהן משחקות על כל הקופה ונתנו על מה שהיה להן על המגרש, אך ראש העין המנוסות נצחו בסופו של דבר בתוצאה 49-38 לראש העין.

לאחר חגיגות ספונטניות של השחקניות והצוות על המגרש נערך טקס הנפת הגביע והכרזה על אולפנת חמ"ד בנ"ע זבולון ראש העין - אלופת ליגת החמ"ד בכדורסל תשפ"ב.

בטקס הודו המארגנים לעיריית ראש העין, על כל אגפיה, על האירוח הנפלא ומסרו תודה מיוחדת לטל אנקונה מנהלת המחלקה לאירועי הספורט בהתאחדות הספורט לבתי הספר, וכמובן לבנות שהשתתפו בקרב המרשים על המגרש.

נתראה בשנה הבאה!

 

* התוכן ממומן על ידי איגוד ספורטיבי דתי אליצור-המרכז.

תגובות