ספורט

"היזהרו יהודים!": כרזה אנטישמית לקראת הדרבי הלונדוני

לקראת המשחק עם הקבוצה היריבה, קומץ אוהדי קבוצת הכדורגל מילוול הלונדונית תלה כרזה אנטישמית בתחנת רכבת מקומית: "רמה חדשה של שנאה"

צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

לקראת הדרבי הלונדוני, כרזה אנטישמית עם הכיתוב בגרמנית Achtung Juden ("היזהרו יהודים!") וסמל מדמם ושבור של קבוצת הכדורגל טוטנהאם הוטספר, נתלתה על קיר בתחנת רכבת מקומית, כך לפי דיווח שהתפרסם באתר Jewish News.  

על פי הפרסום, על הכרזה מופיע הלוגו של הגרעין הקשה של אוהדי קבוצת הכדורגל הלונדונית היריבה מילוול (Millwall) והיא שותפה ברשתות החברתיות על ידי אישה בשם פאולה גריפין שציינה כי אין מדובר באירוע חד-פעמי.

"אני רגילה להיתקל מדבקות די מגעילות שהמועדון כנראה בוחר להתעלם מהם. הפעם הזו, נראה שהדברים הגיעו לרמה חדשה של שנאה כאשר אנשים באנגליה מרגישים שהם יכולים לפרסם דברים אנטישמיים כאלה", אמרה גריפין.

מועדון הכדורגל הלונדוני המצליח טוטנהאם הוטספר נמצא בבעלות איש העסקים היהודי-בריטי דניאל לוי ומזוהה כמועדון "יהודי" על ידי אוהדי קבוצות יריבות ופעמים רבות הדבר הוביל לתקריות אנטישמיות מצד אוהדי הקבוצות היריבות.

מטעם הנהלת מועדון הכדורגל של מילוול נמסר כי למועדון יש מדיניות אפס סובלנות נגד אפליה מכל סוג שהוא. "מדובר בפעולה מבישה שהמועדון דיווח עליה מיד למשטרה. המועדון ישתף פעולה באופן מלא עם החקירה, וכל אדם שהיה שותף לזה יורחק ממשחקי הקבוצה לכל החיים".

ארגון מעריצי מילוול, גינה גם הוא את הכרזה ואמר כי הוא "מתעב כל הערה או תוכן כזה, וכי חומר כזה לא הופק או הופץ על ידי מי שידוע לנו. מי שעשה זאת אינו מייצג את קהל האוהדים של מילוול", לשון ההודעה.

תגובות