ספורט

גמר אליפות הישיבות בכדורסל וקט רגל

אליפות הישיבות התיכוניות בכדורסל וקט רגל לשנת התשפ"ב, בחסות מרכז אליצור, ננעלה במכללת גבעת ושינגטון. ישיבת אמי"ת כפר גנים פתח תקווה היא אלופת הישיבות התיכוניות בכדורסל. ישיבת "עתיד דביר" בית שמש היא אלופת הישיבות בקט רגל.

צילום: קרן אברמוביץ'

משחקי הגמר במסגרת אליפות הישיבות התיכוניות הארצית בכדורסל וקט רגל, התקיימו היום באולם הספורט ובאצטדיון בקרית החינוך גבעת ושינגטון. השלב המוקדם של הטורנירים נערך בשבועיים האחרונים, בהשתתפות כ- 30 ישיבות תיכוניות מכל קצות המגזר שהתאחדו סביב כדור אחד.

גמר הכדורסל הפגיש את ישיבת אמי"ת כפר גנים פתח תקווה עם ישיבת נעם ירושלים שתי קבוצות פיזיות מאוד. המשחק היה מותח במיוחד וצמוד לכל אורכו. המחצית הראשונה הסתיימה ביתרון לנעם ירושלים 14:12. גם המחצית השנייה הייתה צמודה מאוד עד ל- 3 דקות אחרונות שבהן ישיבת אמי"ת לקחה את השליטה בכדור ונצחה ב- 6 נקודות הפרש. בסיומו של הגמר זכתה אמי"ת כפר גנים פתח תקווה באליפות הכדורסל, לאחר ניצחון 34:40.

ישיבת נעם ירושלים, כאמור, זכתה במקום השני ולאחריה ישיבת נחלים שהגיעה למקום השלישי, לאחר שניצחה את ישיבת בני עקיבא גבעת שמואל (מקום רביעי).

משחק הגמר בקט רגל הפגיש את ישיבת "עתיד דביר" בית שמש וישיבת אמי"ת נחשון. לאורך המחצית הראשונה שלטה ישיבת "עתיד דביר" בכדור עד לתוצאה 0:4 בתום המחצית. במחצית השנייה הצליחה ישיבת אמית נחשון להגיע למספר מצבים לשער אך בכל הניסיונות פגש הכדור את הקורה או המשקוף. ישיבת עתיד דביר הצליחה לכבוש 2 שערים נוספים ולסיים את המשחק בתוצאה 0:6. השחקן אסנקו דוד, מספר 6 בקבוצת עתיד דביר בית שמש בלט מאוד במשחק וכבש רביעייה מתוך ששת השערים ואף זכה לשחקן המצטיין של הטורניר.

צילום: קרן אברמוביץ'

ישיבת אמי"ת נחשון, כאמור, זכתה במקום השני באליפות הכדורגל ולאחריה ישיבת "נר תמיד" חשמונאים שהגיעה למקום השלישי, לאחר שגם היא נצחה את יריבתה, ישיבת בני עקיבא מטה בנימין (מקום רביעי) שזכתה בתואר הקבוצה ההוגנת.

"אני שמח לראות שבכל התחרויות שמתקיימות בגבעת ושינגטון במגוון ענפי הספורט ישנה רמה גבוהה ביותר ורוח ספורטיבית של השחקנים". אמר דר' יעקב טויטו, ראש מכללת גבעת ושינגטון. "אליפות הישיבות התיכוניות הפכה למסורת במכללת גבעת ושינגטון, אשר מקיימת מזה כשלושים שנה את האליפות שמאגדת סביבה עשרות ישיבות מכל רחבי הארץ".

"התחרות התנהלה ברמה גבוהה, תוך הכנת הקבוצות באופן מקצועי ביותר . ניתן לראות כישרונות רבים בקרב החבר'ה הצעירים." אמר דר' מאיר אבקסיס, ראש החוג לחינוך גופני במכללת גבעת ושינגטון וממארגני התחרות. "יש לציין את המארגנים, הסטודנטים שלנו בחוג לחינוך גופני, בניהולם של הסטודנטית עינבר ורנר שניהלה את התחרות כולה, הסטודנט דויד בידני שניהל את טורניר הקטרגל והסטודנט יהל כהן שניהל את טורניר הכדורסל, שראויים לכל שבח על הניהול המקצועי של התחרויות. בנוסף, יש לציין את מרכז אליצור, בראשותו של אלי עציון, שתומכת במפעל חשוב זה בכל שנה. המכללה תמשיך לארח את תלמידי הישיבות והאולפנות במסגרות הספורט השונות".

התחרות, המתקיימת מזה כ-30 שנה בגבעת ושינגטון כוללת שני ענפי ספורט: כדורסל וקט רגל ומצליחה בכל שנה לאחד סביבה תלמידי ישיבות תיכוניות נלהבים ממגוון ישיבות תיכוניות מכל רחבי הארץ, ממגוון הסוגים והכיפות במגזר. כולם מגיעים ומתחרים על התואר הנכסף של "אלופת הישיבות".

תגובות