ספורט

בלגיה: מועדון הכדורגל של בורז' נקנס בשל קריאות אנטישמיות של האוהדים

במשחק מול היריבה אנדרלכט, המזוהה כ"מועדון של יהודים", השמיעו אוהדי בורז' קריאות אנטישמיות. הנהלת המועדון חויבה לנהל קמפיין נגד גזענות  

אילוסטרציה
צילום: pixabay.com

התאחדות הכדורגל הלאומית של בלגיה הטילה סנקציות על מועדון הכדורגל קלאב ברוז' בעקבות קריאות אנטישמיות של אוהדיה במהלך משחק ליגה מול היריבה אנדרלכט, שהתקיים ב-19 בדצמבר. הקבוצה נקנסה ומנהליה חויבו לנהל קמפיין נגד גזענות.

ההחלטה מגיעה לאחר שאוהדי מועדון הכדורגל המוביל שרו "מי שלא קופץ הוא יהודי" וצעקו לעבר שחקני אנדרלכט "כל היהודים הם הומוסקסואלים".

כמו טוטנהאם הוטספר מליגת הכדורגל האנגלית ואיאקס מהליגה ההולנדית, גם אנדרלכט מבריסל מזוהה על ידי אוהדים יריבים כ"מועדון של יהודים", כשהמילה "יהודי" משמשת שוב ושוב כעלבון בקריאות ושירים.

אמירות גזעניות הופנו גם כלפי המאמן השחור של אנדרלכט וינסנט קומפני, אחד מאנשי המקצוע המוערכים ביותר בבלגיה בשנים האחרונות.

"אני אפילו לא אדבר על המשחק", אמר קומפני הזועם לשדר ספורט מקומי לאחר מכן. "אני מרגיש גועל. במהלך כל המשחק, הסגל שלי הועלב, עלבונות גזעניים הופנו גם כלפי השחקנים שלי. מבחינתי, היום נגמר רע וזהו. אנחנו לא צריכים לעבור את זה יותר".

גם מאמנה של ברוז', פיליפ קלמנט, גינה את התופעה. "לחלק מהאנשים אין מקום ביציעי ברוז'", אמר.

בתוך כך, נזכיר כי בחודש מאי האחרון שחקן ברוז' נואה לאנג עמד במרכזה של שערוריה לאומית כשבחר להצטרף לאוהדי קבוצתו בשירת פזמון אנטישמי שכוון גם הוא לאנדרלכט. לאנג תועד כשהוא שר "אני מעדיף למות מאשר להיות יהודי ספורטיבי".

תגיות:

תגובות