ספורט

איגוד הסקווש הישראלי מאיים בתביעה: אפשרו לנו להשתתף באליפות העולם במלזיה

התחרות, שצפויה להיפתח בחודש הבא, הועברה למדינה העוינת את ישראל בשל הגבלות הקורונה בניו זילנד. יו"ר הארגון הישראלי: "להעביר את התחרות לישראל"

אילוסטרציה
צילום: Artem Podrez From Pexels

איגוד הסקווש הישראלי הודיע כי לא יהסס לתבוע את פדרציית הסקווש העולמית אם הארגון לא יבטיח שהנבחרת הישראלית תוכל להתחרות באליפות העולם בחודש הבא במלזיה, כך לפי דיווח שהתפרסם ב"ג'רוזלם פוסט".

התחרות, שצפויה להיפתח ב-7 בדצמבר, הייתה אמורה להיערך במקור בניו זילנד אך הועברה למלזיה בשל הגבלות הקורונה בניו זילנד.

בתגובה לפניית נשיא פדרציית הסקווש העולמית, ג'רארד מונטיירו, אמר ראש ארגון הסקווש כי המדינה המוסלמית המארחת "לא תוכל להבטיח את הבטיחות והרווחה של השחקנים הישראלים".

אביב בושינסקי, יו"ר הארגון הישראלי, הציע להעביר את התחרות לישראל. "אני מתקשה להאמין שבעידן מודרני זה, עדיין מתאפשרת אפליה וערבוב של שיקולים פוליטיים בספורט", נכתב בהצהרה מטעמו של שר התרבות והספורט והתרבות חילי טרופר.

כידוע, ישראל ומלזיה אינן מקיימות יחסים דיפלומטיים ונאסר על ישראלים לבקר במדינה הדרום אסייתית. בנוסף, ראש ממשלת מלזיה לשעבר, מהאטיר מוחמד, אמר בעבר שהוא "שמח להיות מתויג כאנטישמי".

בתוך כך, נזכיר כי בשנת 2019, האיגוד הפראלימפי הבינלאומי שלל ממלזיה את הזכות לארח את התחרות לאחר שהמדינה סירבה לאפשר לספורטאים ישראלים להשתתף.

אם העניין לא ייפתר בקרוב, נבחרת ישראל מתכננת לתבוע את פדרציית הסקווש העולמית בבית המשפט לבוררות לספורט, שהינו בית משפט עצמאי.

תגיות:

תגובות