ספורט

אבל בכדורסל הישראלי: המאמן אריק אלפסי הלך לעולמו

המאמן הבכיר נפטר בגיל 49 לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. הלוויה תתקיים בשעה 15:00 באביחיל. שר התרבות והספורט ספד: "אריק הטביע חותם בעולם הכדורסל הישראלי"

אריק אלפסי ז"ל
צילום: איגוד הכדורסל הישראלי

הכדורסל הישראלי אבל היום (רביעי) בשל מותו של מאמן הכדורסל הבכיר הבוקר, עוזרו של מאמן נבחרת ישראל, אריק אלפי, כשהוא בן 49 בלבד. אלפסי ז"ל הלך לעולמו בתום מאבק בנגיף הקורונה והותיר אחריו משפחה, קבוצות ושחקני כדורסל רבים שאימן.

מנהלת ליגת העל בכדורסל הודיעה כי תכבד את זכרו בדקה של מחיאות כפיים לפני המשחק הערב במסגרת רבע גמר גביע ווינר סל. במסגרת המחווה, שחקני הקבוצות יענדו סרט שחור.

"מאמן הכדורסל אריק אלפסי הלך לעולמו כשהוא בן 49 בלבד. אלפסי שימש בעבר כעוזר מאמן נבחרת ישראל. איגוד הכדורסל מרכין את ראשו ומשתתף בצערה של המשפחה", כך נמסר הבוקר מאיגוד הכדורסל.

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, ספד: "הצטערתי לשמוע על מותו של מאמן הכדורסל הבכיר אריק אלפסי ז"ל. אריק אימן קבוצות רבות, הגיע איתן להישגים כבירים ואף שימש כעוזר מאמן נבחרת ישראל. אריק הטביע חותם בעולם הכדורסל הישראלי והליכתו בטרם עת היא אבידה קשה עבור עולם זה וכמובן עבור משפחתו. אני מבקש להשתתף בצער המשפחה, יהי זכרו ברוך".

ממנהלת ליגת העל בכדורסל נמסר: "מנהלת הליגה והכדורסל הישראלי מרכינים ראשם הבוקר בעקבות מותו של אריק אלפסי כשהוא בן 49 בלבד. ההלוויה תתקיים היום בשעה 15:00 באביחיל. אלפסי היה מאושפז בשבועות האחרונים בשל מחלת הקורונה ולפנות בוקר הלך לעולמו.

"אריק היה חלק בלתי נפרד מהכדורסל הישראלי, החל את קריירת האימון כמאמן הנוער של מכבי נתניה, גידל עשרות שחקנים בשנותיו כמאמן נוער בעל הישגים אדירים במחלקת הנוער של נתניה ובית ספר שרת נתניה. הוא אימן עשור בליגת ווינר סל, נבחר למאמן העונה פעם אחת ושימש כעוזר מאמן נבחרת ישראל".

 

תגובות