מורשת

מתכננים טיול למרוקו? קייטרינג חדש מציע אוכל בכשרות מהודרת

חברת הקייטרינג טאג'ין מבית קזבלנקה תור ליינס קיבלה השבוע כשרות מהודרת גלאט. יהודה אזרד, בעלי החברה: "חשוב לי לדאוג לכל מה שהמטייל צריך ממלונות מפוארים ועד לארוחה כשרה באמצע מדבר סהרה"

מרוקו (ארכיון)
צילום: Moussa Idrissi From Pexels

עם כינון היחסים הדיפלומטיים עם מרוקו, ישראלים רבים מתכננים לטוס ליעד המרתק הזה. החל מהשבוע, ישראלים המקפידים על כשרות מהודרת יוכלו להזמין ממטעמי המטבח המרוקאי.

חברת הקייטרינג טאג'ין מבית קזבלנקה תור ליינס, קיבלה השבוע כשרות מהודרת גלאט חלק של ארגון הכשרות OU ובפיקוח הרב שניאור זלמן רווח שליט"א.

קזבלנקה תור ליינס היא הראשונה שמביאה את הכשרות המהודרת למרוקו. מלבד ענייני כשרות, מתמחה החברה בהפעלת והפקת תיירות כשרה לשומרי מצוות וכשרות, היא מכירה במרוקו כל אטרקציה שרק אפשר לעשות, ויש הכל במרוקו: מטיול גמלים במדבר היפהפה לצד זריחה מהפנטת ועד למופעי קופים ונחשים.

יהודה אזרד, הבעלים, הביא את הכשרות המהודרת למדינה ופתיחת הקייטרינג החדש הוא שלב מתבקש בהיערכות שם. "הרגשתי שהמשימה שלי היא להביא את הכשרות המהודרת למרוקו כדי שתיירים שמקפידים על כשרות טובה, לא יצטרכו להיסחב מהארץ עם מזוודות שימורים וקבנוס, ובכך יחמיצו את ההנאה הקולינרית המקומית שנותנת הרגשה של בית", הוא מספר.

עד שהכיר את מרוקו מקרוב היה אזרד בחיפוש מתמיד אחרי הזהות שלו וכבר 7 שנים שמרוקו היא ביתו השני: "חשוב לי לתת למטייל נוחות והרגשה של בית ולדאוג לכל מה שהוא צריך ממלונות מפוארים ועד לארוחה כשרה באמצע מדבר סהרה".

החברה קיימת כבר שבע שנים במהלכן הגיעו מטוסים שלמים עם תיירים שומרי כשרות, שהגיעו ליהנות מיופי הארץ המגרבית, קבוצות ויחידים. לא לחינם הכינוי שלה הוא "הקונסיירז' של מרוקו" ובעצם, כל מה שתצטרכו החברה תהיה שם בשבילכם.

"כשנוחתים בפעם הראשונה במרוקו", מסביר אזרד, "תמיד יש רגע כזה שמרגיש כאילו הגעת לסוף העולם. השפה, שכונות העוני, אבל מיד כשאתה פוגש אנשים, אתה זוכה לחיבוק חם ומפתיע כשהתושב המקומי מזהה אותך כיהודי. מעבר לנופי מדבר העצומים שיש בה וחופים עוצרי נשימה, יש למרוקו המון היסטוריה יהודית, יש בה שורשים.

"מרוקו ידועה בערבי חפלות אותנטיים כמעט כל ערב יש חפלה אצלנו בתור ליינס בליווי להקה מקומית עם אוכל מרוקאי על השולחן, חפלה עם זמרים ואוכל מקומי הוא חלק מרכזי אצלנו. תושבי מרוקו הם אנשים שאוהבים יהודים, ביטחונם של התיירים היהודים הוא מורגש שם, חשוב להם לשמור על הקשר הטוב עם היהודים".

תגובות