מדע וטכנולוגיה

צפו: 8 תלמידי בתי ספר מישראל משגרים לוויינים לחלל

לראשונה בעולם שמונה לוויינים שתוכננו, פותחו ויוצרו על ידי תלמידי חטיבת ביניים מרחבי הארץ, ישוגרו לחלל מתחנת השיגור של נאס"א בארצות הברית

כדור הארץ במבט מהחלל (אילוסטרציה)
צילום: Pexels

בפרויקט שנערך לראשונה בעולם, שמונה תלמידים מבתי ספר מישראל שתכננו, פיתחו ובנו לוויינים, זוכים היום (חמישי) לראות את הפרויקט שיצרן משוגר לחלל מאתר השיגור של נאס"א בארצות הברית.

הלוויינים שוגרו באמצעות משגר פאלקון של חברת ספייס אקס לאחר עבודת פיתוח ובנייה שארכה שלוש שנים. השיגור יחל בשעה 17:25 (שעון ישראל). בישראל מציינים את השיגור באירוע מרכזי ב"היכל בעיר" בהרצליה, שיחל בשעה 16:15, במעמד שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, מנהל סוכנות החלל הישראלית, ראשי הרשויות, המרכז למדעים הרצליה - שליווה מקצועית את הקבוצות, הרכזים, המדריכים והתלמידים והתלמידות שהשתתפו בפרויקט.

הפרויקט כולל שמונה צוותים של תלמידים ותלמידות בחטיבות הביניים משמונה רשויות מקומיות: שער הנגב, אופקים, ירוחם, טייבה, נצרת, מעלה אדומים, גבעת שמואל וקריית אתא. בכל אחת מהרשויות הוקמה תשתית לבניית הלוויין.

עבודתם של הצוות לא מסתיימת עם שיגור הלוויינים. כשלוש שעות לאחר השיגור, הלוויינים יחלו בהדגמת יכולות תקשורת עם תחנות הקרקע שנבנו ברשויות המקומיות. בנוסף, הלוויינים ייקחו חלק במשימת מחקר מדעי בשיתוף עם חוקרים מאוניברסיטת תל אביב.

צפו בשידור הטקס והשיגור:

תגובות