מדע וטכנולוגיה

מחקר: שיפור במצבם של חולי קרוהן שטופלו בשמן קנאביס "אבידקל"

במחקר שנערך בחברת הקנאביס 'תיקון עולם' בשיתוף ביה"ח מאיר, נמצא שיפור בקרב מטופלים שהשתמשו בשמן מזן "אבידקל" של כ-41% במדד פעילות מחלת הקרוהן וירידה של 50% ברמת כאבי הבטן מהמחלה

צילום: Erin Stone from Pixabay
במחקר שערכו בחברת הקנאביס 'תיקון עולם' בשיתוף בית החולים מאיר בכפר סבא, נמצא כי חל שיפור מובהק במצבם של חולי מחלת המעיים קרוהן, שטופלו בשמן קנאביס מזן "אבידקל". תוצאות המחקר פורסמו בכתב העת המדעי היוקרתי  Journal of Crohn's and Colitis.

מטרת המחקר הייתה להעריך את השפעת מתן טיפות שמן קנאביס רפואי מזן "אבידקל" של תיקון עולם  המכילות ריכוז גבוה יחסית של CBD וריכוז נמוך יחסית של THC על פעילות המחלה. במחקר נבחנו מאפייני פרמקוקינטיקה, במהלכם נבדקו דגימות דם של קבוצת מטופלים בזמנים קבועים לאורך מספר שעות במטרה לבחון את ריכוזי החומרים הפעילים בדם לאחר מתן מינון אחיד של מוצר המחקר.

הטיפול, כך נמצא במחקר, הביא לשיפור של כ-41% במדד פעילות המחלה אצל חברי הקבוצה הנחקרת ביחס לשיפור של כ-11% בלבד בקרב קבוצת הפלסבו, וירידה של 50% ברמת כאב הבטן המאופיין כסימפטום מרכזי של המחלה ביחס לקבוצת הפלסבו אצלה רמת כאב הבטן נותרה ללא שינוי. כמו כן, הקבוצה הנחקרת דיווחה על שיפור ממוצע של כ-19% באיכות החיים לעומת קבוצת הפלסבו אשר דיווחה על שיפור זניח של כ-1%.

אבינועם ספיר מנכ"ל תיקון עולם קנביט: "לראשונה בעולם, מחקר קליני מראה כי טיפול באמצעות שמן אבידקל של תיקון עולם הביא לשיפור של כ- 41% במדד פעילות מחלת הקרוהן וירידה של 50% ברמת כאבי הבטן המאופיינים כסימפטום מרכזי של המחלה. המחקר הקליני המשמעותי שפורסם היום הינו חותמת נוספת בנוגע להשפעות הקנאביס הרפואי על מחלות שונות באוכלוסיות מגוונות, ובפרט על מחלות מעיים".

ד"ר תמנע נפתלי  מומחית לגסטרואנטרולוגיה, המרכז הרפואי "מאיר": "שוב הטיפול בקנאביס רפואי לחולי קרוהן הוכיח עצמו כיעיל, המחקר הקליני בהחלט מציג נתונים מעודדים. טיפול בשמן קנאביס מזן "אבידקל" 16% CBD נמצא יעיל מאוד בהפחתה בכאבי בטן ועלייה משמעותית באיכות החיים."

 

תגיות:

תגובות