מדע וטכנולוגיה

לראשונה: קלנועית בעלת פתרון הלכתי שפועלת כל השבת

הקלנועיות החדשות "אטו" ו"שבתו" מגיעות עם התאמה מיוחדת לכל בעל מוגבלות. התקנים מיוחדים לשבת וחג, מגיעים ישירות מהיצרן, ומאפשרים מענה לכל מגזר בחברה הישראלית

צילום: נמרוד גנישר


לאחר שנה שלמה שבה סכנות הקורונה הפכו מפגשים משפחתיים וחברתיים לבלתי אפשריים וגרמו להם להביט אל חבריהם ובני משפחתם מרחוק, הקלנועיות החדשות "אטו" ו"שבתו" מגיעות עם התאמה מיוחדת לכל בעל מוגבלות. התקנים מיוחדים לשבת וחג שמגיעים ישירות מהיצרן, ומאפשרת מענה לכל מגזר בחברה הישראלית.

חברת מובינג לייף היא חברה ישראלית, אשר מוצריה מיוצרים בפיתוח ישראלי ונמכרים בכל העולם. שבתו היא קלנועית מתקפלת שפותחה בארץ על ידי מהנדסים מהשורה הראשונה, בכדי לתת מענה הולם למי שמתקשים בהליכה בחיי היום-יום.

מנגנון השבת נבנה כחלק בלתי נפרד מהקלנועית, כך שהפעלתו פשוטה, ולא מחייבת התקנת "עצם זר" המצריך קושי או תשלום נוסף. המנגנון, "שינוי זרם רציף", פותח בשיתוף פעולה מלא עם מהנדסי מכון צומת. הוא מופעל לפני כניסת השבת, ופועל ברקע לאורכה, מה שהופך את הקלנועית לבעלת ייחוד הלכתי ומהודר, השונה מאד ממנגנוני השבת בשיטת ה-"גרמא", אשר קיימים בשאר הקלנועיות בשוק.

הקלנועית פותחה במהלך השנה האחרונה על ידי חברת 'מובינג לייף' הישראלית. בנוסף להיותה בעלת הידור מבחינה הלכתית, היא מתקפלת למזוודה וניתנת לאחסון בתא מטען של מכונית ואף מטוס. כך שמותאמת לשימוש בקודש, בחול, בבית או בטיול, ומותאמת לקהל החרדי, הדתי והמסורתי, ומאפשרת הסכמה רבנית רחבה יותר.

תגובות