מדע וטכנולוגיה

השרה זנדברג בכנס מכללת בית ברל לחינוך סביבתי: "לימודי אקלים וסביבה יהיו חלק מתוכנית הלימוד מגן עד כיתה יב'"

צילום: עופר שמעוני
במכללה האקדמית בית ברל נערך היום (ב') הכנס ה-19 לחינוך סביבתי בד בבד עם יום האקלים הבינלאומי.  הכנס עסק בחוסן ויזמות סביבתית-חינוכית ובהיערכות למשבר האקולוגי שפוקד את העולם כולו וכמובן את מדינת ישראל ובהתמודדות עם האתגרים החינוכיים שהדבר מציב בפני מורים, תלמידים, וההורים. 
תמר זנדברג, השרה להגנת הסביבה אמרה בכנס מכללת בית ברל: "תכני הלימוד המחנכים לשמירה על הסביבה, צריכים להקיף את בני הנוער מהרגע שהם נכנסים למערכת החינוך הציבורית, כמו גם בתנועות הנוער אליהם הם מצטרפים, לכן אני כל כך גאה בתוכנית שהשקנו ביחד עם משרד החינוך  - לימודי אקלים וסביבה במערכת החינוך, מגן עד כיתה יב – שתיושם כבר משנת הלימודים הבאה".
פרופ' יולי תמיר, נשיאת המכללה האקדמית בית ברל אמרה: "אנחנו לא מודעים מספיק לחרדות שמהדהדות אצל ילדים.  הדאגה ממשבר הסביבה מעסיקה אותם ואותן. הם חיים בחרדה שאי אפשר להתעלם ממנה. המצוקה גדולה יותר ממה שאנחנו מודים בפני עצמנו. אבל אי אפשר לחנך בלי להכשיר את המורים עצמם להתמודד עם משבר האקלים וללמד אותו. בבית ברל הצבנו נושא זה בראש סדר העדיפויות ואנחנו מחוייבים להכשיר המורים מכל תחומי הידע להטמיע את נושא האקלים בשיעוריהם".
בבית ברל התקיים היום במקביל כנס נוסף בנושא איכות הסביבה ובו מועצת תנועות הנוער מקיימת שיח המקדם מודעות וקידום חיים אקולוגיים שימזערו את הנזק שנגרם לסביבה.
נפתלי דרעי מזכ"ל מועצת תנועות הנוער מסר כי: "יום זה הינו עוד שיא חשוב ומשמעותי בתוכנית עם המשרד להגנת הסביבה. אנחנו נרגשים מהחיבור החינוכי  שנוצר עם המכללה האקדמית בית ברל. ושיא היום יהיה השקת אפליקציה ראשונה מסוגה לעידוד הפחתת טביעת הרגל האקולוגית של חניכים בתנועות ובארגוני הנוער במת"ן"

תגובות