מדע וטכנולוגיה

"הייל היטלר": פריטי אמנות נאצים נסחרים בזירה הקריפטוגרפית

למרות שהתחייבה להימנע מתוכן פוגעני, OpenSea מאפשרת למשתמשים לסחור בפרטי אמנות עם סממנים נאצים, בעסקאות בשווי מיליוני דולרים

צילום: צילום מסך מתוך טוויטר

בניגוד גמור לתנאי השימוש שלה, פלטפורמת המכירות הפומביות הקריפטוגרפית הגדולה בעולם OpenSea אפשרה למשתמשים לסחור בפרטי אמנות דיגיטלים עם סמלים נאצים תחת הכותרות "היטלר לא עשה שום דבר רע" ו"הייל היטלר".

על פי דיווח שהתפרסם באתר Vice, הסטארט-אפ האמריקאי, ששווי מוערך ב- 1.5 מיליארד דולר, מהווה כיום את זירת המסחר הגדולה ביותר לאסימונים שאינם פטרייתיים (NFT) המייצגים נכס ייחודי ובניגוד למטבעות מבוזרים אחרים אינם ברי-חליפין.

על פי הדיווח, חלק מהפריטים הדיגיטלים נמכרו במיליוני דולרים ותועדו בפלטפורמת הבלוקצ'יין, יומן רשומות דיגיטלי שבו כל עסקה נרשמת ומתפרסמת.

בתנאי השימוש של הפלטפורמה נכתב כי OpenSea "מחויבת לספק זירת מסחר להחלפת מגוון רחב של תוכן, כולל תוכן שנוי במחלוקת, למעט תוכן המבטא שנאה או אלימות כלפי אחרים".

חולצת שואה באמזון
חולצת שואה באמזון
צילום: צילום מסך

זאת ועוד, החברה גם טוענת כי היא מחויבת "להציע את המבחר הרחב ביותר של נכסים תוך קידום אמון וכבוד, לצד הקפדה על החוק".

נוסיף ונזכיר, כי אין מדובר בפעם הראשונה שפלטפורמות מסחר מקוונות סופגות "אש ציבורית" בגין פרסום והפצה של פריטים ומזכרות נאצים.

בשנים האחרונות, היו אלו ענקיות המסחר אמזון ואיביי שנאלצו להסיר מהאתרים שלהן פריטים שנויים במחלוקת כמו חולצות שואה, פריטים עם לוגו של צלב קרס וגם את ספרו של היטלר 'מיין קאמפף'.

תגובות