מדע וטכנולוגיה

הדרך לתעודת בגרות עוברת בשומרון

לראשונה – מאות תלמידים מכל רחבי הארץ עלו להר כביר שבשומרון כחלק ממגמת לימוד ושמה 'ציונות דתית', אותה מובילה בני עקיבא. יוסי דגן: "צעד חשוב של מערכת החינוך ובני עקיבא"

התלמידים חוגגים בהר כביר, עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן ומנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט. צילום: יהושע מנטל
צילום: יהושע מנטל

למעלה מ-500 תלמידים ותלמידות מכל רחבי הארץ, הגיעו כחלק מלימודי ממגמת לימוד ושמה 'ציונות דתית' אותה מובילים מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא,  להר כביר ולהתיישבות בגב ההר בשומרון לטקס סיום לימודי המגמה.

מדובר באירוע שיא של המגמה, המעניקה 3 יחידות לימוד ועוסקת בציונות דתית, ולמעשה מהווה השלמה ל-5 יחידות במחשבת ישראל. זאת כחלק מלימודי יחידת הבגרות בנושא ציונות דתית. יחידה חדשה יחסית של משרד החינוך, שהחלה לפני כשלוש שנים. המגמה עוסקת בארץ ישראל ודמויות תורניות ומוביל אותה הרב פלטי גרנות. זו השנה השלישית שבוגרי המגמה מגיעים לשומרון כחלק מלימודי המגמה, כאשר בשנים הקודמות הגיעו רק כמה עשרות למזבח יהושע בהר עיבל. הפעם הסתפקו התלמידים בהגעה להר כביר וצפייה אל מזבח יהושע בשל המצב הבטחוני.

באירוע השתתפו יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון ובני קצובר ממקימי גוש אמונים. אלחנן גלט מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא העניק לתלמידים שי:  ספריו של הרב דרוקמן זצ"ל.

דגן אמר לתלמידים: "קיום טקס סיום לימודי המגמה בהתיישבות גב ההר בשומרון הוא צעד חשוב של מערכת החינוך והוא עוד יהיה מסורת לשנים רבות".

מנכ"ל מרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא אלחנן גלט אמר בטקס: "אני זוכה להצטרף כבר כמה שנים לחבורה איכותית של מגמת ציונות דתית על פסגת הר עיבל. הקושי לעלות היום להר היא שיעור בשבילנו, שיעור על דבקות. הרי לא תמיד יקרה מה שתכננו. גם ראשי הציונות הדתית לא השיגו מיד כל מה שביקשו. אבל, הדבקות, ההליכה הברורה בדרך, המטרה, לימדו אותנו שנשיג את מבוקשנו כמו שם הספר של הרב דרוקמן 'קמעה קמעה'. הוא הוסיף ואמר: "אתם תכתבו את העמודים הבאים בספר. לצידי שניים שכבר כתבו בעבר ובהווה - בני קצובר וראש המועצה יוסי דגן. בזכות העשייה של יוסי אנחנו זוכים לחזור לחומש. זה מתגשם כי יש מי שחלם פעל ומשיג".     

בני קצובר ממקימי גוש אמונים ומי שהיה ראש המועצה האזורית שומרון, ביקש מהתלמידים להכיר את תרומתם למפעל ההתיישבות של הרב לוינגר והרב חנן פורת זכר צדיקים לברכה.

 

 

תגובות