לייף סטייל

תאילנד ביטלה את חובת בדיקת ה-PCR לפני הגעה אליה

רגע לפני פסח ויציאתם של אלפי ישראלים לחופשה ביעד התיירותי המוביל במזרח הודיעה לשכת התיירות של תאילנד על הקלה נוספת במתווה הקורונה לתיירים

צילום: Surawitch Atsaradorn from Pexels

לשכת התיירות של תאילנד בישראל הודיעה היום (ראשון) כי תאילנד פותחת את המדינה לכניסת תיירים ללא חובת בדיקת PCR מקדימה. מאז חודש פברואר יכלו תיירים מחוסנים להגיש בקשה לאישור כניסה למדינה, ולאחר קבלתו להיכנס לתאילנד ולטייל בה באופן חופשי – וזאת לאחר בידוד קצר בבית המלון עד לקבלת תוצאות בדיקת הקורונה שהתבצעה לאחר הנחיתה.

על פי המתווה החדש, החל מהחל מ-1 באפריל לא יהיה עוד צורך לעשות בדיקת PCR לפני ההמראה לתאילנד ובנוסף, לא מחוסנים הרוצים להיכנס למדינה יידרשו לשהות בבידוד 5 ימים בלבד לאחר כניסתם, במקום 7 ימים עד כה.

על פי עיקרי עיקרי מתווה TEST&GO של משרד התיירות התאילנדי, המבקשים לבקר בתאילנד צריכים להגיש בקשה לאישור כניסה מסוג Thailand Pass ולאחר קבלתו יוכלו לטייל בכל תאילנד באופן חופשי לאחר בידוד קצר במלון עד קבלת תוצאת בדיקת קורונה שתבוצע עם הנחיתה.
חשוב לציין כי גם על פי המתווה החדש יש להזמין חבילת "Test&Go" הכוללת לילה ראשון בבית מלון, הסעה משדה התעופה למלון ובדיקת קורונה ושהכניסה תתאפשר למחוסנים בשתי מנות חיסון לפחות, וכן למחלימים שקיבלו מנת חיסון אחת לאחר החלמתם, אם יציגו את האישורים המתאימים. ילדים עד גיל 18 שאינם מחוסנים, ומלווים על ידי הוריהם, יכולים אף הם לקבל אישור כניסה.
את הלילה הראשון במדינה יש לשהות ביעד הנחיתה בלבד או במרחק נסיעה קצר ממנו, ורק אם מגיעים אליו בהסעה מאושרת של המלון. לא ניתן להמשיך בטיסת קונקשן ליעד אחר בתוך תאילנד, למעט בטיסות נבחרות שאושרו לכך.
נדגיש כי גם לאחר כניסת המתווה החדש לתוקף, לאחר הנחיתה עוברים כל הנכנסים בדיקת PCR, ועליהם להמתין בחדרם במלון עד לקבלת תוצאת הבדיקה (עד 24 שעות, ובדרך כלל פחות). בנוסף מקבלים הנכנסים ערכה לבדיקה עצמית ביום החמישי לשהייה.

תגובות