לייף סטייל

ים המלח: פעולות משרד התיירות להנגשת האזור לציבור הדתי

בשנים האחרונות פיתח משרד התיירות את האזור בין עין בוקק וחמי זוהר לים המלח, והקים תשתיות תיירותיות ברמה בינלאומית. בין היתר, הוקמה טיילת חדשה ומשודרגת, הוקם חוף נפרד לאוכלוסייה הדתית ושופצו חופי רחצה

צילום: שרית יוכפז

בשנים האחרונות פיתח משרד התיירות את האזור בין עין בוקק וחמי זוהר לים המלח, והקים תשתיות תיירותיות ברמה בינלאומית. בין היתר, הוקמה טיילת חדשה ומשודרגת, שופצו חופי רחצה אשר הכניסה אליהם היא בחינם לציבור הרחב, הוקם חוף נפרד לאוכלוסייה הדתית, הוקמו סככות הצללה, ברזיות, מקלחות, מתקני ספורט ושעשועים לרווחת הציבור.

כמו כן, נערכו מכרזים ונבחרו יזמים להקמת עוד אלפי חדרי לינה נוספים ומלונות חדשים שיגדילו את ההיצע, ויביאו להוזלת מחירים.  הארוחות במלונות כשרים. השדרוגים בוצעו באמצעות חברת הבת של המשרד, החברה להגנות ים המלח (חל"י), שביצעה עבודות הסטה וניקוז לנחל בוקק ובנתה שפך מרהיב לים. מלונות ים המלח נהנים מהתפוסות הגבוהות ביותר בישראל (עם ממוצע של קרוב ל-70% בשנה).

ים המלח מהווה אטרקציה הן לתיירות פנים, והן לתיירות נכנסת. משרד התיירות ממשיך ופועל כדי למצות את הפוטנציאל התיירותי והכלכלי של האזור. בין היתר, הקימה חל"י הגנות חוליות המונעות ממי ים המלח מלהציף את המלונות, וזאת במקביל לעבודות קציר מלח שצפויות להתבצע על ידי מפעלי ים המלח (מי"ה).

משרד התיירות רואה בהגדלת התיירות לים המלח כחלק מחזון "המוצר הדרומי", שממתג את הנגב והערבה כיעד לתיירות מדברית עם מזג אוויר נוח כל השנה, הן לישראלים, והן לאירופאים שמחפשים תיירות אקטיבית.  ותיירות מרפא .מומלץ להתארח בחאן עין גדי  בו אירוח  באוהלים במיני וואנים מאווזרים  ואפשרות לעשות מנגלים ולהביא איתכם חיית מחמד ולהנאות מזריחות יפות ובעין גדי בו  בית כנסת גן טרופי פתוח 24שעות בחינם עם 900 סוגי צמחים  עצים וקקטוסים נדירים.
החוף הנפרד שהוקם בים המלח
החוף הנפרד שהוקם בים המלח
צילום: שרית יוכפז

 

"סובב ישראל": 350 אופנוענים ברכיבה לאורכה של המדינה

תיירות מועצה אזורית הערבה התיכונה, ארחה בסוף השבוע את "סובב ישראל", 350 אופנוענים, רכיבה לאורכה של המדינה, 1400 ק"מ במטרה לחזק את התיירות בישראל, לאחר משבר הקורונה.

האופנוענים צפו בסרטון על החיים וההתיישבות בערבה ושמעו מתושבי המקום על חקלאות ההיי טק המתקדמת, דווקא בתנאי המדבר. ובאיזור ים המלח.

יוזם מסע האופנועים אילן פיטוסי, מנהל קבוצת צ'יף ריידרס, אשר הגה את הרעיון להעלות לתודעה את ענף התיירות בארץ שספג מכה אנושה בשנה האחרונה בעקבות נגיף הקורונה.

במסע השתתפו גם רוכבים ממועדונים: 'רוכבים חוויה', 'המכשפות', 'גולדווינג אספנות', 'ממוטוטורס' ו'קבוצת הנועזים'. המסע יצא מראש הנקרה, דרך ברכת רם, חופי הכינרת, כביש 90 לים המלח, מנחת המטוסים למרגלות מצדה, הערבה התיכונה והסתיים בעיר אילת הם-רכבו האופנוענים למסוף טאבה, לנקודה הדרומית ביותר של ארץ ישראל ומשם עלו על כביש 12 לנאות סמדר, משאבי שדה ומערבה לנקודותיה המערביות ביותר של הארץ ומשם חזרה למרכז הארץ.

 

תגובות