לייף סטייל

לראשונה: טיסות ישירות מישראל למרוקו

הקהילה היהודית במרוקו מקדמת בברכה את חנוכת הטיסות הישירות של "אל על" בקו תל אביב - מרקש או קזבלנקה

מטוס אל על ראשון נחת במרקש
צילום: אל על

"הקהילה היהודית במרוקו מקדמת כמובן בברכה את פתיחת הקו הסדיר של "אל על" למרוקו" - כך אמר לנו היוום (יום ראשון) הרב יצחק (ג'קי) סבג, מראשי הקהילה היהודית במרוקו עם פתיחת הקו הסדיר של "אל על" ונחיתתו של המטוס הראשון נמל התעופה של מרקש היום.

רב סבג המשיך ואמר: "פתיחת הקו לא רק תקצר את משך הטיסה בכמה שעות, אלא תאפשר לנו לטוס ארצה בשמחה ובטוב לבב בחברת תעופה יהודית שאין צורך להזמין בה מראש מזון כשר. הדבר גם יעודד יהודים רבים נוספים וגם את תושבי מרוקו הערבים לטוס לארץ וליהנות בה כתיירים", אמר הרב סבג. עד כה הטיסות מרוקו ארצה היו נערכות דרך צרפת, איטליה או טורקיה ותושבי מרוקו היהודים והערבים מקדמים בברכה רבה את הטיסות הישירות.

בנמל התעופה של מרקש עמדו לקבל את פני הטיסה נציגי הממשלה, שגרירות ישראל, יהודים רבים וגם חברי לשכת המסחר מרוקו - ישראל.

מימין לשמאל: אביגל שורק מנכ"ל אל על, שר התיירות יואל רזבוזוב, ושגריר מרוקו בישראל מר איברהים ביוד
מימין לשמאל: אביגל שורק מנכ"ל אל על, שר התיירות יואל רזבוזוב, ושגריר מרוקו בישראל מר איברהים ביוד
צילום: סיון פרג'

הטיסה הסדירה הראשונה של אל על למרקש שבממלכת מרוקו. טיסה מספר LY553 המריאה הבוקר מנמל התעופה בן גוריון ועמדה לנחות לפנות ערב, לאחר כ-6 שעות , במרקש. הטיסה הייתה במטוס הדרימליינר החדש של אל על.

כזכור, בדצמבר האחרון במקביל לחתימה על הסכמי אברהם, חתמו מדינת ישראל וממלכת מרוקו על הסכם נורמליזציה, המאפשר קיום טיסות סדירות בין שתי המדינות ולישראלים לבקר בה כתיירים. ההסכם פותח את שערי מרוקו ליעד חדש עבור ישראלים רבים, המצפים לבקר באתרי הקהילה היהודית, העתיקה בבתי הכנסת וביתר המוסדות היהודיים, וכן לחוות מקרוב את הטעמים והריחות של המדינה הצבעונית וההיסטורית, עם נוף מדברי של הרי האטלס ושווקים צבעוניים.

הבוקר נערך בשדה התעופה נתב"ג, טקס להשקת טיסת הבכורה במעמד שר התיירות, יואל רזבוזוב, מנכ"ל אל על, אביגל שורק ועמיקם בן צבי, יו"ר אל על ושגריר מרוקו בישראל איברהים ביוד. מיד לאחר הטקס, עלו הנוסעים הנרגשים לטיסת הבכורה.

שר התיירות מר יואל רבוזוב אמר בין השאר: "אנחנו ממשיכים לבנות תשתיות וליצור עוגנים תיירותיים שיקדמו תיירות לישראל ליום שבו ננצח את הקורונה".

אביגל שורק, מנכ"ל אל על בירך בטקס ואמר: "אנו גאים להשיק את הטיסות הישירות הראשונות למרוקו, המאפשרות הגעה נוחה וקלה מאי פעם ליעד חשוב זה. זהו עוד צעד במימוש בפועל של הדרכים שנפתחו והגשרים שהוקמו בין אזרחי שתי המדינות במסגרת "הסכמי אברהם". אנו מקווים כי כעת רבים יוכלו להכיר טוב יותר את מרוקו, לחוות ולהתרגש ממדינה מיוחדת זו, אשר נטועה עמוק במורשת, בתרבות ובהוויה הישראלית".

אל על הזמינה לטיסה את השף אבי לוי, שף מסעדת "המוציא" בירושלים, לטיסת הבכורה. לוי הכין לטיסה תפריט על טהרת המטבח המרוקני ובין השאר הוגש לנוסעי טיסת הבכורה מעקוד אפוי, טנזייה של פירות יבשים עם תבשיל כבש בציר עגל וערמונים, דג לברק בבישול מרוקאי פיקנטי על מצע קוסקוס ולקינוח מסאפן פיסטוק, ועוגת סול בסירופ לימון ועוד.

טרקלין המלך דוד של אל על באווירה מרוקאית
טרקלין המלך דוד של אל על באווירה מרוקאית
צילום: סיון פרג'

אל על צפויה להפעיל עד 5 טיסות בשבוע למרוקו- למרקש וקזבלנקה, במטוס 737 הכולל מחלקת תיירים ומחלקת עסקים. עלות כרטיס הלוך-חזור היא החל מ- 499 דולר במחלקת תיירים (מסוג Lite אשר אינו כולל שליחת מזוודה ובחירת מושב בחינם) והחל מ- 1099 דולר לכרטיס הלוך-חזור במחלקת עסקים. חברת אל על מסרהחשוב לציין כי בכוונתה להציע מעת לעת מחירי מבצע אטרקטיביים ומציעה ללקוחותיה לעקוב אחר הפרסומים בנושא.

תגיות:

תגובות