לייף סטייל

להכיר את החיות התנ"כיות מקרוב

במוזיאון הטבע התנכ"י צפוי לכם יום מהנה לכל המשפחה. המוזיאון, שקם בשיא ימי הקורונה, הוא מיזם מרתק העוסק בבעלי חיים בתנ"ך, מחקר סביב זיהוי בעלי החיים ובשימורו של הטבע הישראלי הנמצא באיום מתמיד של פיתוח וצמצום בתי גידול.

צילום: יח"צ

המקום הוא פרי חזונו של הרב ד"ר נתן סליפקין. כחובב טבע מושבע שעלה לארץ מאנגליה, הוא חקר והעמיק בנושא בעלי החיים בתנ"ך וכתב מספר לא מעט ספרים ומאמרים בתחום. המסר אותו רוצה המוזיאון להעביר הוא כי בתקופת התנ"ך יושבי הארץ הכירו בדיוק את בעלי החיים המוזכרים בתנ"ך מכיוון שחיו קרוב אל הטבע. זו הייתה שפה ברורה ומובנת לכל. אך ככך שהתרחקנו גאוגרפית מנופי הארץ, הלך והטשטש זיהוים של בעלי החיים. המחקר בנושא נותן לנו תמונה אמיתית של בעלי החיים שהיו כאן בתקופת התנ"ך וחלקם עדיין עמנו כאן - עליהם יש להגן ולשמור ולעשות כל מה שניתן כדי לשמור על בתי הגידול שלהם.

קסמו של המוזיאון הוא בשילוב של מוצגים עם בעלי חיים "אמיתיים". אוהבי בעלי החיים יוכלו לחוות מגע והיכרות עם מגוון זוחלים, בינהם נחשי ענק, דו-חיים ופרוקי רגליים שונים וללמוד על אורחות חייהם המגוונים. בנוסף, ישנו אולם העוסק בהגדרות הכשרות, אוסף השופרות הגדול ביותר בעולם, מגוון קונכיות, בהם חילזון התכלת, לסת של כריש ואפילו מזיפה של לוויתן מזיפות ענק.

לכבוד פסח מתקיימת במוזיאון תכנית מיוחדת – האכלות מודרכות, משחק קושיות לכל המשפחה העוסק בבעלי החיים הקשורים לעשרת המכות, ומפגשים עם בעלי החיים.

המוזיאון נמצא בהר-טוב, סמוך לבית שמש. הוא פתוח מדי יום וכל הסיורים מודרכים.

משך הביקור: כשעה וחצי.

יש להזמין מראש מקום בטלפון – 073-2131662 או באתר www.tevatanachi.org.

תגובות