לייף סטייל

לאחר המתיחות במבצע 'שומר החומות': הפסטיבל הבינלאומי לתיאטרון עכו יוצא לדרך

לאחר שבשנה שעברה התקיים במתכונת וירטואלית בעקבות משבר הקורונה, פסטיבל התיאטרון הייחודי חוזר לאולמות האבירים ולמרחב הציבורי של העיר העתיקה עכו

צילום: יוהאן שגב

לאחר שהתקיים בשנה שעברה במתכונת וירטואלית, פסטיבל עכו הבינלאומי לתיאטרון אחר 2021 יתקיים השנה ויחגוג 42 השנים להיווסדו.

הפסטיבל יתקיים בחול המועד סוכות, בין התאריכים 24-21 בספטמבר. את אירועי החוץ והמחרב הציבורי ינהלו אומנותית גבי וג'רום.

שמעון לנקרי, ראש העיר עכו: "אנו שמחים ונרגשים שפסטיבל עכו ה-42 יחזור לבית שלו במרחב הציבורי של העיר העתיקה הקסומה של עכו. פסטיבל עכו הפך עם השנים לאחד מאבני היסוד בתרבות הישראלית וידוע כפסטיבל המהווה במה לכל השקפה ובית חם להפקות רב תרבותיות וחברתיות ומוקד משיכה ליוצרים מהארץ ומרחבי העולם. העיר עכו מזה 5000 שנה הינה בית לארבע דתות המטביעות בה את חותמן והפסטיבל על הצבעוניות והמורשת שלו מטביע את החותמת התרבותית והרב גונית על העיר והמשתתפים בו. אני בטוח שהפסטיבל השנה יהיה סמל לחזרה לשפיות. אני שמח להזמין את כל עם ישראל לבוא לעיר עכו וליהנות מפסטיבל מרתק וייחודי".

ליזו אוחיון, מנכ"לית פסטיבל עכו ומפיקה ראשית: "פסטיבל עכו מזה עשרות שנים הפך לנכס צאן ברזל תרבותי, אשר מאפשר לכלל אמני הבמה – מחזאים, במאים, שחקנים, רקדנים ועוד, להגשים את החלומות שלהם ביצירה ישראלית מקורית, רב גונית ואחרת. לאחר שנה קשה ומאתגרת לעולם התרבות והתאטרון, אני בטוחה שפסטיבל עכו יציג השנה מגוון רחב של הצגות מרתקות ומעוררות השראה. בימים אלה אנו בונים את רשימת הצגות התיאטרון שיהיו חלק מפסטיבל עכו השנה ואני יכולה להבטיח לקהל הרחב שמצפה לו חוויה תרבותית מרעננת וקסומה".

שלום שמואלוב, מנהל אמנותי של פסטיבל עכו: "משבר הקורונה יצר תקופה מאתגרת לעולם התרבות והתיאטרון ואנשיו ואין לי ספק כי הצגות התיאטרון שיהיו חלק מהפסטיבל יושפעו מתקופה זאת וייתנו ביטוי אותנטי לכל אמני הבמה להביא את עולמם והמציאות שלהם. אני והצוות שלי עובדים ימים כלילות על מנת לאתר ולהביא את ההצגות הכי מעניינות, מרתקות, בועטות ומעוררות שיח לפסטיבל, כדי לייצר חוויה תרבותית חד פעמית לכל המבקרים".

תגיות:

תגובות