לייף סטייל

"חמצן לנשמה": שביל הליכה חדש בהרי ירושלים

קק"ל בשיתוף הוועדה לשבילי ישראל פתחו את שביל "צופה הדסה", שאורכו 3 ק"מ. הוא עובר בנופי טרסות עתיקות ומעניק תצפיות מרהיבות על מערב הרי ירושלים

צילום: עדי טנא נתן, קק״ל

קרן קימת לישראל בשיתוף הוועדה לשבילי ישראל פתחו שביל טיול חדש בהרי ירושלים. השביל מתחיל בסמוך לצומת אורה ומשם יורד לעין שריג. אורך השביל כ-3 ק"מ והוא מיועד למיטיבי לכת.

השביל, מסומן בשחור, עובר בנופי טרסות עתיקות, חולף על פני שרידי שומרות ומעניק תצפיות מרהיבות על מערב הרי ירושלים - עין כרם, מבשרת ציון, נבי סמואל, בית חולים הדסה, סטף והר איתן. לצד השביל נמצא מגדל אבן בגובה 10 מ', "מגדל קפוסטין" שמוסיף עניין נוסף לאורך השביל.

מקצה המסלול אפשר להמשיך לטייל בשבילים מסומנים המובילים לאתרים רבים ובהם עין חנדק, חורבת סעדים, יד קנדי וסטף.

צילום: עדי טנא נתן, קק״ל

לדברי עדי טנא נתן, רכזת קליטת קהל באזור ההר בקק"ל, ״שבילי הטיול מנגישים את היער לציבור ומקרבים אותו למצאי המגוון של חוויות לאורכו: צמחיה, נוף, ארכיאולוגיה, פריחה, בעלי חיים ועוד. השהייה באוויר הפתוח בכלל ובמיוחד בימים קשים מספקת חמצן לנשמה. אנו מזמינים את הציבור הרחב להגיע ולטייל בשביל החדש ולהנות מהפריחה לאורכו ומהירוק של יער נקי ורענן לאחר הגשמים. לכו בתוואי המסומן בלבד והתאימו את ההליכה לתנאי השטח ומזג האוויר. שמרו על הניקיון. קחו את האשפה איתכם ועזרו לנו לשמור על היערות שלנו נקיים״.

תגובות