לייף סטייל

חגיגת אורות: פסטיבל החורף בגן הבוטני בירושלים

מדי ערב הגן הבוטני הופך לאתר קסום, מלא במיצגי אורות בשלל צבעים, דוכני אוכל, שחקנים מחופשים ומוסיקת רקע של התזמורת הסימפונית ירושלים

פסטיבל האורות בהגן הבוטני בירושלים
צילום: תום עמית

חגיגת האורות שמתקיימת בעולם לקראת חג המולד היוותה ההשראה לפסטיבל האורות "Winter Lights" שמתקיים בימים אלו בגן הבוטני בירושלים. מהרו להגיע כי הפסטיבל יסתיים בסוף השבוע.

הגן הבוטני הופך בחורף למופע שמזכיר את ארצות הקור. העצים שענפיהם נותרו עירומים אחרי השלכת, האגם עם פרחי הלוטוס הקדוש וצמחי האגם שמסיימים מחזור פריחה וממתינים לסבב הבא. האוויר הצונן ובמיוחד בימים גשומים ואפורים הם סט מתאים להפוך את האתר למיצג אורות ואכן, הגן לבש תאורה חדשה והפך לשוק אירופאי מלא אורות, ניחוחות, טעמים וחוויות.

מדי ערב, עם רדת החשיכה מתחילים האורות להידלק בזה אחר זה בשלל צבעים. בשעה 17:00 הוא נפתח למבקרים שמגיעים לצפות במיצג המנצנץ. חברת ההפקות של גיל טייכמן, המתמחה במיצגי תאורה, השתמשה בכמיליון נוריות קטנות שתלויות לאורך עשרה קילומטרים ברחבי הגן. הנורות הן אקולוגיות מסוג "לד" וחסכוניות בחשמל.

הגן הבוטני, הגדול במזרח התיכון, פתח מסלול מיוחד לרגל הפסטיבל באורך של כ- 700 מטר, המתפרש על שטח של 14 דונם, בו נהנים המבקרים מתאורה עוצרת נשימה שמוצגת על העצים, השיחים והאגם, בסגנונות ובגוונים שונים. שרשרות של אורות קטנים, דמויות של איילים בין הצמחייה, להבות אש מרצדות ליד האגם, סככה המוארת בנוריות צהובות משמשת כבית קפה קטן. חלק מן הנוריות יציבות ואחרות מהבהבות. זרקורי תאורה שהוצבו על הקרקע כלפי העצים מוסיפים אפקט מחזק למשחק האורות. העצים המוארים משתקפים במימי האגם ומכפילים את ממד הצבעוניות.

לכל הקסם הזה מתווספת מוסיקת רקע של התזמורת הסימפונית ירושלים, שחקנים לבושים בתלבושות מוארות בדמות מלאכים עם כנפיים עצומות או ציפורים, ודמויות מעולם האגדות ביניהן מלכת השלג, מרי פופינס ומנקה הארובות.

פסטיבל אורות החורף בגן הבוטני בירושלים
פסטיבל אורות החורף בגן הבוטני בירושלים
צילום: תום עמית

בפסטיבל ניתן למצוא גם דוכני אוכל ופוד טראקס עם מזון ברוח התקופה ביניהם ערמונים קלויים, תפוחי אדמה ברטבים, קרפ צרפתי, נקניקיות, שתיה חמה, סנגריה, סופגניות ועוד.

הגן הבוטני האוניברסיטאי בגבעת רם הוא פנינה של טבע בלב ירושלים. הוא פועל כמרכז חינוכי, גנני ומחקרי ובו אוסף מגוון של צמחים מכל העולם בתצוגה גיאוגרפית. הגן הוא מוקד לבילוי, לתיירות ולאירועי תרבות ואומנות כמו גם מרכז לחינוך, הדרכה ומחקר. זהו הגן הבוטני הגדול בישראל, כאשר שטחו משתרע על פני 120 דונם, ובו אוסף הצמחים החיים הגדול ביותר בישראל ובמזרח התיכון. בגן גדלים יותר מ-7,000 מינים וזנים של צמחים שונים מהעולם, המוצגים בשש חלקות גיאוגרפיות (אפריקה הדרומית, אירופה, אמריקה הצפונית, אוסטרליה, דרום-מערב ומרכז אסיה והים התיכון). חלקות הגן מדמות את נופי הצומח של כל אזור ומציגות פריחות מרהיבות לאורך כל השנה.

הפסטיבל פועל עד לתאריך 31 לדצמבר 2021, בימים א'-ה' בין השעות 21:30-17:00, ובמוצאי שבת בין השעות 21:30-18:00. כניסה אחרונה בשעה 21:00.

מחירי הכניסה:

מבוגר - 40 שקלים.

ילד מגיל 12-5 - 25 שקלים.

חייל - 25 שקלים.

ילדים עד גיל 5 - ללא עלות.

מנויי הגן הבוטני - ללא עלות.

התשלום הוא בקופות הגן, באתר איוונטים או בטלפון 6226*

פרטים נוספים ניתן לקבל בטלפון 02-6794012, באתר האינטרנט או בדף הפייסבוק של הגן הבוטני.

תגובות