לייף סטייל

איך לבחור קורס עיצוב שיער?

תחום עיצוב השיער הוא תחום מבוקש, כך זה כבר שנים רבות. יחד עם זאת, כל אדם אשר מקבל החלטה ללמוד קורס עיצוב שיער, צריך לקבל עוד שורה של החלטות ובין היתר: איזה סוג של קורס עיצוב שיער הוא רוצה לעשות, היכן הוא רוצה ללמוד את התחום ובשלב הבא, באיזו צורה הוא רוצה לעבוד בתחום

צילום: Pixabay

תחום עיצוב השיער הוא תחום מבוקש, כך זה כבר שנים רבות. יחד עם זאת, כל אדם אשר מקבל החלטה ללמוד קורס עיצוב שיער, צריך לקבל עוד שורה של החלטות ובין היתר: איזה סוג של קורס עיצוב שיער הוא רוצה לעשות, היכן הוא רוצה ללמוד את התחום ובשלב הבא, באיזו צורה הוא רוצה לעבוד בתחום.

אז כדי לקבל החלטות נכונות, בשלב הראשון, מומלץ להבין בצורה מעמיקה את מלוא הצרכים והדרישות של לימודי עיצוב השיער – בשלב הבא, ההמלצה היא להכיר את כל האפשרויות ואז לבצע את הבחירה הטובה והמתאימה ביותר מתוך החלופות המוצעות.

הקורסים המוצעים

עולם עיצוב השיער מחולק לתחומים שונים, כאשר, כל תחום ניתן ללמוד אותו במסגרת של קורס, במסגרתו יועברו הידע והכלים המתאימים. בין הקורסים הבולטים:

קורס ספרות נשים

הקורס מוצע לרוב ברמות שונות – החל מהרמה הבסיסית וכן הלאה. בקורס ספרות נשים נלמדים מגוון רחב של נושאים וטכניקות מעולם הספרות ובין היתר: תספורות נשים, תסרוקות, עיצובי שיער באמצעות פן, סלסולים, איך להתאים את התספורת לפנים ועוד.. כאן יש לקחת בחשבון, שכל קורס ספרות נשים, יכול לכלול נושאי לימוד מעט שונים.

קורס ספרות גברים

אם בעבר תספורות גברים היו דומות ומאוד פשוטות לביצוע, כיום, הדברים השתנו וגם לגברים יכולות להיות לא מעט דרישות לגבי התספורת שלהם. בקורס ספרות גברים (אשר במקרים רבים משולב גם עם לימודי ספרות לילדים), ניתן ללמוד טכניקות שונות לביצוע תספורות לגברים, איך ניתן להתאים תספורות למבנה הפנים של הגבר ועוד..

קורס החלקות שיער

הביקוש להחלקות שיער הינו גבוה במיוחד בשנים האחרונות – בעיקר בקרב נשים ובהתאם לביקוש, גם היצע השיטות להחלקה, הינו רחב והוא אף גדל עם הזמן, כתוצאה מעוד ועוד פיתוחים טכנולוגיים אשר מתווספים לתחום.  בקורס החלקות שיער נלמדות טכניקות שונות להחלקה כמו: החלקה יפנית, החלקת קרטין, החלקה אורגנית ועוד..
הקורס מתבסס הן על מידע תאורטי והן על התנסויות מעשיות.

איך לבחור את המסגרת המתאימה?

אחרי שבוחרים את קורס הספרות המועדף, קיימת חשיבות גבוהה גם לבחור את מסגרת הלימוד המתאימה כאשר, בכדי לבצע את הבחירה האופטימאלית, מומלץ לשים דגש על מספר פרמטרים:

  • מה רוצים ללמוד – לא כל בתי הספר לספרות, מציעים את כל הקורסים הרלוונטיים. לכן, בשלב הראשון, חשוב לבחור בבית ספר אשר מציע את הקורס המבוקש – כמו גם קורסים מתקדמים באותו התחום.
  • שם ומוניטין – ההמלצה היא לבחור בבית ספר לספרות הנחשב לבעל שם ומוניטין בתחום – מה שיכול להעיד במידה רבה על טיבו ועל איכותו של אותו בית ספר.
  • משך הלימודים ומהם כוללים – יש לבדוק מה משך הקורס ומהם נושאי הלימוד הנכללים – כאשר, יש קורסים הנחשבים למקיפים יותר וכאלו הנחשבים לבסיסיים יותר.
  • מי המורים – כדאי לבדוק מי המורים בקורסים ומה הניסיון וההכשרה שיש להם בתחום זה.
    תנאי הקורס – מהם תנאי הקורס ומה המטלות אותן צריך לבצע על מנת לסיים את הקורס בהצלחה.
  • תעודה – איזו תעודה מקבלים בסיום הלימודים ומה המשמעות שלה.
  • המלצות – אם יש אפשרות לקבל המלצות מתלמידי עבר באותו קורס ספרות, דבר זה יכול לסייע בביצוע הבחירה המתאימה.
  • פגישה אישית – ההמלצה היא לקבוע פגישה אישית עם נציגים מטעם בית הספר, כאשר, יש להגיע לפגישה לאחר הכנה מוקדמת – לדוגמא, כדאי להכין שאלות אשר התשובות עליהן יסייעו בקבלת ההחלטה האם לבחור באותו בית ספר.

תגובות