כלכלה וצרכנות

2,500 מיליונרים צפויים לעלות לישראל מרוסיה עד סוף 2022

מליונרים רוסיים רבים עזבו את ארצם במחצית השנה האחרונה. עד סוף שנת 2022 צפויים להגר משם למדינות אחרות בסך הכל 15,000 אלף מיליונרים (מתחילת השנה), מהם אמורים להגיע לישראל כ-2,500 מהם.

צילום: Pexels

הערכה זו מבוססת על נתוני מחקרי הגירה של חברה בריטית הנליי ושותפיה האומרת שמיליונרים רוסיים רבים מפנים עורף  לארצם הסובלת מפגיעה כלכלית חמורה בעקבות פלישתה לאוקראינה. המיליונרים שיהגרו "ימצאו או ירכשו" אזרחות חדשה, לדברי עורכי הניתוח הכלכלי-חברתי.

ההערכה שכשישית מהמיליונרים המהגרים יגיעו לישראל, מבוססת ככל הנראה על כך שחלק ניכר מהם הם יהודים או שהם בעלי זכות הגירה בהתאם לחוק השבות, או שאכן עשויים הם לרכוש את הזכות בהשקעה כספית.

בהתאם לנתונים המתפרסמים באתר היהודי אמריקני 'ווס איז נייעס', הגירת המיליונרים תהיה כבדה יותר באוקראינה שממנה צפויים להגר כ-2,800 מיליונרים המהוים 42% מכלל העשירים במדינה. כתבנו מציין שאין ספק שביניהם מצויים יהודים רבים, כפי שאחוז גדול מאד מהמיליארדרים האוקראיניים הם יהודים ששמותיהם ידועים.

אנדרו אמואילס, מנתח נושאי עושר כספי בבריטניה אומר שעשירים ובעלי יכולת רוסיים עוזבים את ארצם במספרים הולכים וגדלים בכל שנה בעשור האחרון. היסטורית מתברר שמפולות כלכליות עיקריות של מדינות מתחילות בדרך כלל בהגירתם של עשירי המדינות העוזבים ראשונים את ארצם בעקבות יכולתם הכלכלית לעשות זאת - אומרים החוקרים.

תגובות