כלכלה וצרכנות

ספסלים והדומים – אופציות ישיבה שונות וייחודיות

אנחנו רגילים למצוא בבתי מגורים פריטי ריהוט כמו כסאות או מערכות ישיבה, המספקות לנו אפשרות לשבת בנוח ליד השולחן או מול הטלוויזיה. ספסלים והדומים פותחים בפנינו אופציה נוספת, שונה וייחודית.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 25/06/24
  • 11:32
  • עודכן 25/06/24
צילום: באדיבות בי יוניק - עיצוב בית אונליין

כשאנחנו חושבים על ספסלים, באופן טבעי הדבר הראשון שעולה לנו בראש הוא ספסל בגינה ציבורית או במקום אחר שנמצא במרחב הפתוח. אך ספסלים יכולים להוות פריט ריהוט אטרקטיבי ויפה גם לבית, לא רק בחלק החיצוני אלא גם בחלק הפנימי שלו.

ניתן למצוא מגוון רחב של ספסלים לבית יפים ומעוצבים, אשר מוסיפים אלמנט ייחודי לחלל החדר בו הם מוצבים. ספסלים, כמו הדומים, פותחים בפנינו עוד אופציה עבור עיצוב הבית . הם משמשים בתור ריהוט משלים לבית לצד מערכות ישיבה, כסאות וכורסאות, אך יש להם גם תפקיד חשוב בתור רהיט משלים. הם יכולים לשנות ואולי אפילו "לשבור" את העיצוב הסטנדרטי ולייצר משהו מעט שונה במרחב.

אילו ספסלים יכולים להשתלב אצלנו בבית?

כשאנחנו בוחנים אפשרות להשתמש בספסלים לעיצוב הבית, חשוב לדעת שלושה דברים עיקריים:

1 – מה הגודל שלהם ובהתאם איפה אנחנו יכולים להציב אותם.

2 – מאילו חומרים הם עשויים ובאיזה צבע הם.

3 – מה הסגנון והעיצוב שלהם. כך נדע איך אפשר לשלב אותם במרחב בצורה טבעית.

מבחינת גודל, לא מדובר בספסלים משמעותיים, ספסלים שתופסים הרבה מקום. לרוב מדובר על ספסלים 85-120 ס"מ. הם יכולים לאפשר ישיבה של אדם אחד או שניים. הם יכולים להשתלב בכל מקום, בין אם זה בחדר שינה, סלון, חדר עבודה או בחלל אחר.

מבחינת החומר, אפשר למצוא דוגמאות שונות. בין אם זה ספסל עץ, ספסל בד, או ספסלים אחרים. חשוב לציין, הספסלים מעוצבים בצורה יפה ומרשימה וחלקם כוללים גם אלמנטים נוספים כמו למשל מגירות אחסון. מה שיכול לשרת אותנו לצרכים שונים.

מבחינת הסגנון, הרי שהספסלים מגיעים הם בסגנון מודרני והן בסגנון קלאסי, כך שהם יכולים להתאים לבתים ומרחבים שיש בהם סוגים שונים של עיצוב וסגנון. כמובן שכל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו, איזה ספסל מתאים לו ואיך הוא יכול לשלב אותו בסגנון של החלל בו הוא מבקש להציב אותו.ֿ

באדיבות בי יוניק - עיצוב בית אונליין
באדיבות בי יוניק - עיצוב בית אונליין

איך הדומים יכולים לתרום לנו?

פריט ישיבה נוסף שיכול לעזור לנו בתהליך עיצוב בית ונחשב אף הוא לפריט ריהוט משלים, הם הדומים.

בדרך כלל אנחנו נוטים לראות בפריט זה, מקום להניח את הרגל, ובאמת זה השימוש העיקרי שלו. אנחנו מעמידים הדום מעוצב מול כורסא או מול ספה במטרה שנוכל להניח עליו את הרגליים ואז יהיה לנו הרבה יותר נוח ונעים לשבת. אך הדומים יכולים לשמש גם כמקום ישיבה, בפרט אם אנחנו מחפשים משהו קל ופשוט.

אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של הדומים אשר נבדלים אחד מהשני, הן בסוג הבד מהם הוא עשוי והן בצבע שלהם. ניתן למצוא הדומים  מעור או מבד רגיל, וכן ניתן למצוא הדומים בצבעים כהים ובהירים. אפשר למצוא הדומים המזכירים במראה שלהם פופים וכן הדומים המזכירים במראה שלהם ספסל או כיסא ללא משענת.

היתרון של הדומים הוא שניתן לנייד אותם בקלות מחדר לחדר, מה שהופך אותם להרבה יותר שמישים. לא חייבים להניח אותם במקום אחד ספציפי בבית. כמו כן, אפשר להשתמש בהם בשטח פתוח, אם מקפידים להניח עליהם משהו שישמור על החומר ממנו הם עשויים.

לסיכום, אם מחפשים פריטי ריהוט לבית אונליין שיכולים לשמש אותנו לצורכי ישיבה, הרי ספסלים והדומים, יכולים להיות בחירה אידיאלית עבורנו.

 

באדיבות בי יוניק - עיצוב בית אונליין
באדיבות בי יוניק - עיצוב בית אונליין

 

ועוד באותו עניין

תגובות