כלכלה וצרכנות

מערכת ERP- מה זה אומר בעצם?

ERP  הוא ראשי תיבות המייצגים "ניהול משאבים ארגוניים", התהליך המאוחד של איסוף וארגון נתונים עסקיים באמצעות תוכנה משולבת. תוכנת ERP מכילה יישומים אשר מבצעים אוטומציה של פונקציות עסקיות כמו ייצור, הצעת מחיר למכירות, הנהלת חשבונות ועוד.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 11/07/22
  • 00:30
  • עודכן 11/07/22
צילום: PIXABA

כלומר, כל המערכת נוצרה כדי להקל על פעילות החברה בכל מחלקה. פתרונות ERP משפרים את אופן הטיפול במשאבים עסקיים, בין אם זה חומרי גלם לייצור או שעות איוש למשאבי אנוש.

היתרונות של  מערכת ERP

ניהול משאבים ארגוניים מספק ביצועים עסקיים טובים יותר עם היתרונות הנהדרים הבאים:

נראות וייעול זרימת עבודה-

לפני מערכות  ERP,  תיאום בין מספר אתרי עבודה לקח הרבה זמן ומאמץ. אם רציתם עדכונים על חלק מסוים בעסק שלכם, הייתם צריכים להתקשר או לבקר באתר באופן פיזי. תאגידים גדולים עם מיקומים לאומיים ובינלאומיים כאחד נאלצו לעבוד סביב אזורי זמן. ואם הייתה בעיה עם אחד המוקדים שלכם בחו"ל, זה יכל לתקוע את כל העסק שלכם בזמן שאתם עושה אינסוף שיחות טלפון וביקורים באתר. למרבה המזל, מערכות ERP חוללו מהפכה בנראות זרימת העבודה. כעת, גם כאשר אתם נמצאים במשרד, אתם יכולים לפתוח מסד נתונים משותף ממערכת ה-ERP שלכם כדי לקבל פרטים בזמן אמת על מה שקורה בו זמנית במפעלי הייצור שלכם.

בינה עסקית וניתוח נתונים-

על מנת לנהל את העסק שלכם, קבלת ההחלטות שלכם צריכה להיות מונחית על ידי נתונים מדויקים. פתרונות ERP משתמשים בכלי בינה עסקית כדי לספק שיטות איסוף נתונים, ניתוח ודיווח. יש אפילו דרכים לנתח נתונים בזמן אמת כדי לבצע שינויים מיידיים בתהליכי הייצור.

שיתוף פעולה בין מחלקות-

ככל שלחברה שלכם יש יותר מחלקות, כך חשוב יותר לנהל שיטות תקשורת פנימיות כדי למנוע טעויות. ואם לחברה שלכם יש מיקומים בכל רחבי העולם, אתם צריכים דרך שכולם יוכלו לשמור על קשר על פני אזורי זמן ומחסומי שפה. תקשורת שגויה בין ספק חומרי הגלם שלכם למרכז ההפצה עלולה להוביל לטעויות מלאי יקרות. כלי הניהול של ERP מארגנים מסמכים סרוקים, קבצים, מיילים, טקסטים והקלטות שיחות טלפון. ישנם אפילו ערוצים פרטיים ופנימיים לתקשורת מיידית.

פתרונות הניתנים להתאמה אישית

כל חברה צריכה להביא בחשבון כמה משתנים ייחודיים בפעילותה. האם העסק שלכם עובד עם חברות בינלאומיות? האם אתם צריכים להגיש באופן קבוע מסמכים רשמיים לגופים ממשלתיים? האם מחלקת השיווק שלכם מכוונת לקהלים בערוצי המדיה החברתית? חדשות טובות: יש מערכות ERP עם מודולים מותאמים אישית שיתאימו לצרכים העסקיים המדויקים שלכם!

 

תגובות