כלכלה וצרכנות

מעונות היום ישבתו ללא הגבלת זמן

השביתה במחאה על תנאי העסקת המטפלות תותיר בבית עשרות אלפי פעוטות: "בנט וליברמן מסכימים לנהל מו״מ עם החמאס, אך מסרבים לנהל מו״מ עם המטפלות"

צילום: משה שי, פלאש 90

היום (א') תצא לדרך שביתה במעונות היום שתותיר בבית עשרות אלפי פעוטות. השביתה נערכת במחאה על סירוב הממשלה לדון בתנאי העסקתן של המטפלות. 

עם תום החגים, נפתחו המעונות בשעה 10:00 כאקט של שביתה חלקית. החל ממחר יושבתו המעונות ללא הגבלת זמן.

לצד ארגוני מעונות היום; ויצו, נעמ"ת, נשי חירות ואמונה, שהתריעו על השביתה לפני מספר שבועות, הצטרפו לשביתה גם מעונות בפיקוח במגזר הערבי של עמותת ינבוע המפעילה מאות מעונות יום הפרוסים בכל רחבי הארץ ורשת החינוך נאות מרגלית.

החברה למתנ"סים וארגונים במגזר החרדי הודיעו על תמיכה מלאה במטפלות מארגונים אחרים, אך המעונות שאותם הם מפעילים יישארו פתוחים.

המטפלות מחנכות וראשי ארגוני מעונות היום: ״בגלל ממשלת ישראל עוד 12 שעות מתחילה שביתה ללא הגבלת זמן שתפגע בעשרות אלפי ילדים. ראש הממשלה בנט ושר אוצר ליברמן שמסכימים לנהל מו״מ עם החמאס, מסרבים לנהל מו״מ עם המטפלות שמרוויחות 5000 שקל בחודש וקורסות תחת העומס. הפגיעה בהורים, בילדים ובמשק הישראלי היא בגלל סירוב הממשלה לשבת עם המטפלות למו״מ. אנו קוראים לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי לכנס מו"מ עוד הערב״.

תגובות