כלכלה וצרכנות

מה צריך בשביל לתכנן ברית מילה

אירוע ברית מילה, כאמור, נערך כשבוע אחרי הלידה (ביום השמיני ללידתו של הבן). על מנת לערוך את האירוע, יש צורך להחליט תחילה איפה רוצים לערוך אותו ובאיזו מתכונת.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 11/05/22
  • 07:21
  • עודכן 11/05/22
צילום: PIXABAY

איך להיערך לברית מילה - מדריך מלא

ברגע שתינוק יהודי בא לעולם, אז על הוריו להתחיל ולתכנן את ברית המילה שלו. יש להם שבוע ימים לעשות זאת. אומנם היום זוגות יודעים, חודשים לפני הלידה מה יהיה מינו של התינוק ועל כן הם יכולים להתחיל ולתכנן את האירוע מבעוד מועד, אך רבים מעדיפים מסיבות שונות לחכות עד שהוא יצא לאוויר העולם.

זה אומנם יכול להיות קצת מלחיץ ולא בהכרח נוח, שכן בימים הראשונים אחרי הלידה, האישה עדיין בבית חולים והאב נמצא לצידה, אך אפשר לתכנן הכל בצורה יסודית ומהירה מבלי שזה ייקח הרבה תשומת לב ולא ידרוש התעסקות מיוחדת. בדרך כלל, ברית מילה הוא אירוע הרבה יותר צנוע מחתונה או אירועים אחרים. ישנם מקרים בהם בני הזוג בוחרים לערוך את האירוע אך ורק עם בני משפחה מהמעגל הראשון וחברים קרוביםמאחר ומשפחות רבות בוחרות לערוך אירוע צנוע, אז יש מי שבוחר לערוך אותו בבית או בבית הכנסת, מבלי לשכור מקום מיוחד לשם כך. במקרים אלו, צריך להכין את כל הדברים הרלוונטיים באופן עצמאי. אם בוחרים בכל זאת לערוך אירוע באולם או מסעדה, אזי שהמקום עצמו יהיה אחראי לספק את כל מה שנדרש.

אחרי שבוחרים את הקונספט של האירוע, צריך להחליט מה יהיה אחראי עליו. קרי מי יערוך את הטקס. הבחירה יכולה להיות בין שלוש אופציות עיקריות. האופציה הטבעית עבור לא מעט זוגות הוא רב מוהל שמבצע את הטקס על פי כל המאפיינים הדתיים הרלוונטיים. אופציית ביניים עבור הרבה מאוד זוגות הוא רב רופא, קרי רב שיודע לבצע את הטקס מעצם היותו איש דת אך גם מעצם היותו רופא מקצועי. אופציה אחרת היא להשתמש ברופא שמבצע את החיתוך. זוגות הבוחרים באופציה זו, עושים זאת אם אינם מעוניינים בטקס דתי.

ברגע שמחליטים באיזו אופציה בוחרים, יש לחפש את הדמות המתאימה, יש לברר איתו אם הוא זמין ליום האירוע וכן מה בדיוק הוא צריך בשביל לערוך את הטקס. ישנם זוגות שבוחרים גם בקרוב משפחה שישמש כסנדק לתינוק והוא צריך להיות מעורב בחלק מסוים מהטקס, וכמובן זה השלב בו ההורים המאושרים צריך להודיע מה שם התינוק שנולד.

לאחר מכן, יש להחליט איך בדיוק רוצים שהאירוע ייראה. למשל, יש להחליט מי יוזמן לאירוע. כאמור, במקרים רבים, הן בשביל להקל על הזוג (בפרט על האישה שזה עתה ילדה) והן בשביל לא להכביד על בני משפחה וחברים, אז נהוג לערוך אירוע צנוע עם האנשים הקרובים ביותר.

לעומת זאת, ישנם זוגות אשר בוחרים לערוך אירוע בינוני או אפילו גדול, בוודאי אם מדובר בבן בכור. בפעמים הבאות, ייתכן מאוד שבני הזוג יבחרו כבר לעשות אירוע הרבה יותר צנוע.

עוד היבט שצריך להתייחס אליו הוא כמובן שירות הקייטרינג שיוזמן לאירוע. ישנן כמה אופציות בהקשר זה:

אם מדובר על אירוע גדול, אז אפשר להזמין שירות קייטרינג רגיל. קרי, תפריט הכולל מנות ראשונות, עיקריות, תוספות וקינוחים, וכן שירות מלצרים שמגיש את המנות השונות לאורחים אל השולחן.

אם מדובר על אירוע קטן או בינוני, אזי אפשר לבחון בין אופציות של הגשה באמצעות מזנון, מגשי אירוח מיוחדים או אפילו שירות של אוכל מוכן אשר חברת הקייטרינג מספקת מראש לזוג והם מציעים אותו לאורחים במהלך האירוע.

חשוב לציין, אם האירוע ייערך בשבת (ברית מילה, להבדיל מכל אירוע אחר, יכול להיערך גם ביום שבת בבוקר), אזי שהאופציה היחידה האפשרית היא הגשת אוכל מוכן שהחברה תספק לפני כניסת השבת ביום שישי, הוא יישמר אצל בני הזוג או אצל הוריהם במקרר, וביום שבת לקראת האירוע הם ידאגו להוציא אותו ולספק לאורחים. במקרה כזה, יש לבדוק היטב מה אפשר להגיש וכיצד ניתן לעשות זאת.

אחת החברות המובילות בתחום של קייטרינג לברית מילה, היא חברת קייטרינג טעם מהודר. החברה מספקת שורה של שירותי קייטרינג לזוגות על פי הצרכים והדרישות שלהם. ניתן לפנות אל צוות החברה מבעוד מועד, ולסכם איתם על אופי התפריט וכן על אופי ההגשה. מאחר ואין הרבה זמן בין הלידה לבין האירוע עצמו, אזי שניתן לפנות גם לפני מועד הלידה (בוודאי אם מדובר בתאריך ידוע) וכן אפשר לפנות מיד אחרי הלידה, בשביל שצוות החברה יוכל להתחיל ולהתכונן.

מה חשוב לדעת על אירועי ברית מילה?

ראשית, האירוע לא אמור להימשך זמן רב, בשונה נניח מחתונות או אירועים אחרים. עם זאת, הוא כן צריך לספק לאורחים את כל מה שהם מצפים לקבל בסוג כזה של אירוע, כולל כל מה שקשור להיבט של קייטרינג. לכן רצוי להשקיע בהיבט זה, בשביל שהאורחים ייהנו מתפריט מושקע ואיכותי.

שנית, לפני שמתחילים לתכנן את האירוע, מוטב להחליט מה גובה התקציב שמוכנים להשקיע בו וכן לעשות השוואת מחירים לגבי היבטים שונים. למשל, אפשר לעשות השוואת מחירים בין שירותי קייטרינג לברית מילה. כמובן שהמחירים של מנות אשר מוכנות ומוגשות במקום יהיו שונים מאשר אוכל המסופק מראש על ידי החברה. בכל מקרה, התשלום יהיה פר מנה, הוא יכול לנוע בין 50 ל-200 שקל, תלוי בסוג המנה ובאיכותה (המחיר יכול להשתנות על פי סוג התפריט ועל פי פרמטרים אחרים)

שלישית, מאחר ומדובר באירוע שמתכונן תוך זמן קצר, רצוי לקבוע את המועד כמה שיותר מהר, על פי מה שאפשר, ולספק את כל הפרטים הרלוונטיים לאורחים, בשביל שיוכלו להתאים את עצמם ולהגיע.

לפרטים נוספים על היערכות והכנה להורים חדשים היכנסו למדריך המלא כאן

 

ועוד באותו עניין

תגובות