כלכלה וצרכנות

ליברמן קבע: תלמידי ישיבה אינם זכאים לסבסוד מעון עבור ילדיהם

בניגוד לסטודנטים, תלמידי ישיבה יצטרכו לעבוד בהיקף של 24 שעות שבועיות לפחות כדי שילדם יזכה לסבסוד עבור מעון יום. ליצמן: "בנט, סער ושקד ששותפים מלאים לרדיפת המשפחות החרדיות"

השר ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גזרות ליברמן: שר האוצר, אביגדור ליברמן, הודיע היום (ד') כי ילדים לתלמידי ישיבה אינם זכאים לסבסוד ממשלתי עבור מעונות יום, זאת בניגוד לסטודנטים. לטענת השר, מטרת המהלך היא "לעודד השתלבות בשוק התעסוקה". 

על פי הודעת משרד האוצר, אבות יצטרכו לעבוד בהיקף משרה של 24 שעות שבועיות לפחות, בדומה לרף הנדרש מאימהות, כל מנת לזכות בסבסוד בהתאם למבחני הכנסה עבור מעון יום לילדם. ההחלטה תיכנס לתוקף כבר בשנת הלימודים הקרובה תשפ"ב.

"ההחלטה שאני מביא היום היא צעד חשוב מאוד שמשנה את סדרי העדיפויות במדינה ושמה בראש את אלו שעובדים ומשלמים מיסים", אמר ליברמן. "המנגנון הנוכחי פוגע בהורים עובדים ומתעדף את אלו שאינם ולכן השינוי מתבקש. אמשיך להוביל מהלכים שיבטלו תמריצים שלילים להשתלבות בשוק העבודה".

"מדיניות 'פן ירבה' של ממשלת הזדון"

באופוזיציה תקפו את המהלך. יו"ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, אמר כי "ההחלטה הראשונה של שר האוצר היינה פגיעה בחרדים, ליברמן בצעד דורסני ומורשע החליט לפגוע במשפחות ברוכות ילדים רק בשל היותם חרדים. בנט וסער שהבטיחו 'לדאוג לחרדים' הקימו ממשלת שנאה שחרטה על דגלה את הפגיעה בעולם התורה".

ח"כ יעקב ליצמן (יהדות התורה) אמר: "ליברמן מיישם בפועל את מדיניות ״פן ירבה״ של ממשלת הזדון בראשות בנט-לפיד, נגד החרדים ומסורת ישראל. מדובר בפגיעה ישירה ומכוונת נגד משפחות חרדיות, מתוך סלידה ושנאה כלפי ציבור האברכים ומשפחות ברוכות הילדים. זהו חלק ממדיניות הממשלה הרפורמית שמנהלת מאבק כלפי כל הקדוש והיקר לנו, בתיאום מושלם למסרי ההסתה הפרועה, שמוביל ליברמן בשנים האחרונות. נוכחנו לראות כי בנט, שקד וסער שהבטיחו ״לאזן״ את איווט, אינם רלוונטים כלל ושותפים מלאים לרדיפת המשפחות החרדיות".

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי "תורת ישראל היא זכות קיומנו כאן. הרעבת ילדי האברכים זו בושה ועוד אות קלון לממשלה הרעה הזאת".

ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) הגיב: "הגזענות של ליברמן מוציאה אותו מדעתו. החלטתו האטומה של ליברמן בגיבוי בנט שקד, לפגוע בציבור החרדי, פוגעת קודם כל בילדים עצמם וחבל שליברמן לא מבין זאת. אם לשר האוצר חסר כסף בקופת המדינה, שיבקש ממועצת השורא שתקצה לו חלק מתקציב ה- 53 מיליארד שקל שהעניקה הממשלה לאחים המוסלמים".

תגובות