כלכלה וצרכנות

כתרי זירקוניה בתלת מימד

בעת בה אנו מדברים על שן פגומה, ניתן לומר באופן חד משמעי כי כתרי זירקוניה מהוות את אחת האפשרויות המובילות והעיקריות ביותר על ידי רופאי שיניים ברחבי הארץ ובעולם בכלל. זאת לאור העובדה כי הזירקונה מחזיקה בעמידות ואסתטיקה אמיתית.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 22/05/22
  • 07:42
  • עודכן 22/05/22
צילום: FREEPIK


מאחר ומדובר בחומר יחסית חדש, מרבית החולים סקרנים בנוגע להרכב והשימושים השונים של כתרי זירקוניה. במאמר הבא נתעסק בכל מה שצריך לדעת על כתרי זירקוניה כחומר לייצור כתרים דנטלים יחד עם יתרונותיהם השונים.

מה זה כתרי זירקוניה

זירקוניה הינה תחמוצת מתכת לבנה אבקה של זירקוניום, אשר קשורה למשפחת הטיטניום. אי לכך, לזירקוניה תכונות רבות המזכירות את סגסוגת הטיטניום. ממש כמו לא מעט חומרי גלם המיועדים עבור כתרים, זירקוניה הינה חומר גרמי גם כן. יחד עם זאת, אפשר להעדיף  כתרי זירקוניה אל מול כתרים אחרים של קרמיקה לשימוש באזור הפה, בעיקר לאור מידת העמידות שלהם.

היתרונות של כתרי זירקוניה

מיותר לציין כי לשימוש בכתרים העשויים מזירקוניה מגוון רחב של יתרונות המתקשרים באופן ישיר לחומרי הכתר המתכתיים-קרמיים או הכל-קרמיים, אשר הופכים את כתרי הזירקוניה לאפשרות האידיאלית בכל הנוגע להכנת כתרים דנטליים:

• כתרי זירקוניה טחינה תלת מימדית - ניתן לומר ללא עוררין כי היתרון המשמעותי ביותר של כתרי הזירקוניה הינו כי הם יכולים להיות מוכנים באמצעות טכנולוגיית הדפסה וטחינה תלת מימדית, אשר מעניקה למטופל מגוון יתרונות אל מול כתרי השיניים האחרים המוצעים בשוק.

• אסתטיקה - תחילה, יש לציין כי החומרים הפופולריים ביותר המיועדים לייצור כתרים הם מתכת וקרמיקה , אשר במרבית המקרים יש צווארון מתכת אפור כהה, או בחלק מהמקרים בהם ישנו צורך בחוזק גבוהה, עשוי הכתר אף להיות בגוון מתכתי. זירקוניה, בהיותה בגוון לבן באופן טבעי, מעניקה מראש מראה טבעי ואסתטי לתותבות ולשאר הכתרים אחרים. זוהי למעשה אחת הסיבות העיקריות ביותר לכך שכתרי זירקוניה ההמלצה המרכזית בקרב כלל רופאי השיניים ברחבי העולם.

• חוזק - זירקוניה היא למעשה חומר עמיד במיוחד אשר יכול אף לעמוד בפני כוח הלעיסה העוצמתי ביותר שנוצר בחלל הפה. שלא כמו בשאר הכתרים השונים העשויים ממתכת וקרמיקה, כתרי הזירקוניה חופשיים ממתכת וכמו כן, אינם מצריכים הצבה של שכבה מתכתית תחתונה.

• שכבת קרמיקה - זירקוניה הינו חומר גלם אשר מגיע באופן אטום בצורה טבעית. כך למעשה ניתן יהיה להסוות את כל השיניים אשר החשיכו לאור טראומה, ריקבון וכיוצא בכך. יחד עם האמור, לאור העובדה כי אינו מכיל את השקיפות שמציעים כתרי הקרמיקה, ניתן לשים שכבות של זירקוניה בליווי זכוכית-קרמיקה שקופה על מנת להשיג את התוצאה הרצויה.


המאמר באדיבות ד"ר חיים ברקוביץ'.

תגובות