כלכלה וצרכנות

ויזה לאירופה ETIAS החל משנת 2025 - המדריך המלא

החל משנת 2025, אם לא תהיה דחייה נוספת, ייצא לדרכו מיזם הויזה לאירופה ETIAS אשר אמורה להבטיח את הכניסה והיציאה מגבלותיהן של שלושים מדינות שנגן ולמנוע את כניסתם של גורמים לא רצויים מבלי לפגוע במרקם העדין של כלכלת התיירות והעסקים.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 20/11/23
  • 20:05
  • עודכן 20/11/23
צילום: CANVA

מהרגע שהמיזם ייצא לדרך כל בעל דרכון ישראלי המעוניין להיכנס לאחת ממדינות שנגן יידרש להוציא ויזה לאירופה אשר יהיה תקף למשך שלוש שנים ויאפשר ביקור של תשעים יום במדינות ההסכם. על מנת לעשות לכם סדר בדברים וכדי למסור לכם את המידע המעודכן ביותר נכון להיום, הכנו עבורכם מדריך מלא לויזה לאירופה ETIAS.

מהי ויזה לאירופה ETIAS?

בשנים האחרונות התרבו האיומים השונים על מדינות אירופה אשר נבעו בעיקר מהגירה בלתי חוקית והסתננות של גורמים עברייניים וטרוריסטים במסווה של אזרחים תמימים לתוך מדינות אירופה הרבות. לאחר דין ודברים החליטו מדינות שנגן לפעול בדרך הטובה והמועילה ביותר – על ידי הקמת מערכת מידע והרשאות אירופאית לנסיעות European Travel Information and Authorisation System מערך מתקדם טכנולוגית למעקב אחר הכניסות והיציאות מן המדינות השונות כדי שהן יוכלו לנטר ולעקוב אחרי תנועת העוברים והשבים דרכן, למנוע כניסה של גורמים שליליים אך לעודד כניסה של תיירים ואנשי עסקים. את הבקשה ניתן יהיה להגיש באמצעות מילוי טופס מקוון ותשלום אגרה סמלית. ברגע שהמיזם ייצא לפועל ניתן יהיה למלא ולהגיש גם אישור כניסה לאירופה ליתר נוחות וקלות. הויזה תהיה תקפה למשך שלוש שנים במהלכן ניתן יהיה לבקר במדינות השונות שכלולות בהסכם במשך 90 יום.

מי צריך להוציא ויזה לאירופה ETIAS?

מדינות ETIAS  יצרו רשימה של כ- 60 מדינות אשר יידרשו להוציא ויזה לאירופה וביניהן גם מדינת ישראל. כל מי שיש לו דרכון ישראלי ואין בבעלותו דרכון אירופאי יידרש להוציא ויזה לאירופה. אך התהליך אמור להיות קל, פשוט ומהיר ואם אין לכם עבר פלילי או שגורשתם בעבר ממדינה אירופאית לא תהיה סיבה לשלול מכם כניסה למדינה. עם זאת, חשוב להקפיד ולמלא את טופס הבקשה בצורה קפדנית, להימנע מטעויות ושגיאות ולדייק ככל הניתן במענה על השאלות. גם ילדים צריכים אישור כניסה אך מתחת לגיל 18 הם יהיו פטורים מתשלום אגרה. את הבקשה ימלאו עבורם ההורים.

מתי מיזם ויזה לאירופה ETIAS ייצא לדרך?

נכון להיום תאריך היעד העדכני ביותר הוא מאי 2025. המיזם אמור היה לצאת לדרך בשנת 2021 אך עיכובים שונים הקשורים בהקצאת תקציבים, באתגרים טכנולוגיים ואחרים דחו שוב ושוב את מועד תחילתו של המיזם. חשוב לזכור שמדובר באחד הפרויקטים הגדולים שנעשו בשנים האחרונות אשר משותף לשלושים מדינות וכולל הקמת מערך שלם של בסיסי מידע, אלגוריתמים משוכללים המסוגלים לבצע אנליזות בכמויות אדירות של נתונים, התקנת מצלמות וגלאים בפריסה רחבת היקף ועוד. ברגע שהמיזם יהיה מוכן לצאת לדרכו, תוכלו לקבל על כך עדכון מיידי באמצעות רישום לאתר.

האם זה יעלה כסף?

תהליך הפקת אישור כניסה ETIAS ככל הנראה יהיה כרוך בתשלום של כ- 7 יורו, אך סכום זה עשוי עוד להשתנות. ילדים עד גיל 18 ומבוגרים מעל גיל 70 יוכלו לקבל פטור מתשלום אך עדיין יידרשו להנפיק אישור כניסה. את התשלום משלמים באמצעות כרטיס האשראי באופן מקוון במעמד מילוי טופס הבקשה ולכן מומלץ להחזיק כרטיס אשראי בתוקף לצורך התשלום.

האם ניתן יהיה למלא את הטופס בעברית?

באתר ETIAS VISA ניתן יהיה למלא את טופס הבקשה לאישור ויזה לאירופה בעברית, וגם לקבל את כל המידע הרלוונטי שאתם זקוקים לו כדי למלא את הטופס בהצלחה. בנוסף, במידה ויש לכם שאלה או בקשה, ניתן יהיה להיעזר בצוות התמיכה בעברית ולקבל מענה לבעיות שונות. חשוב למלא את הטופס בדייקנות רבה ולמזער ככל הניתן את הסיכויים שהוא יידחה בגלל שגיאות וטעויות.

לסיכום

ויזה לאירופה ETIAS תצא לדרך ככל הנראה בשנת 2025. באתר ETIAS VISA מתעדכנים כל העת בחדשות ובידיעות שיוצאות מטעם האיחוד האירופי מדי פעם. באתר תוכלו למצוא מידע רלוונטי רב והסברים רבים אודות המיזם. מהרגע שבו ייצא המיזם לדרך, ניתן יהיה למלא את טופס הבקשה לאישור כניסה לאירופה בעברית ולקבל תמיכה מלאה בעברית בכל שאלה או בעיה שיש לכם.

תגובות