כלכלה וצרכנות

הישראלים חוזרים למעגל העבודה: ירידה נוספת בדורשי דמי אבטלה

שירות התעסוקה מפרסם כי בחודש אפריל ירד מספר תובעי דמי האבטלה ב-14.4% לעומת החודש הקודם. ירידה של 43% נרשמה במספר המובטלים שהיו בחל"ת

צילום: ThisIsEngineering from Pexels

שירות התעסוקה מפרסם היום (א') נתונים מעודדים הממשיכים את הירידה בחודשים האחרונים במספר דורשי העבודה במשק. בחודש אפריל מספר תובעי דמי האבטלה ירד ב 14.4% בהשוואה לחודש מרץ. גם מספרם המצטבר של כלל דורשי העבודה ירד ב 13.6%.

עיקר הירידה בדורשי העבודה נרשמה בקרב עובדים שהיו בחל"ת ושבו למקום עבודתם. מסוף חודש פברואר ועד לסוף חודש אפריל, נרשמה ירידה של 43% בקרב העובדים ששהו בחל"ת. גם בקרב דורשי העבודה שלא היו בחל"ת נרשמה ירידה של 6% בתקופת הזמן הנ"ל.

הירידה הביאה את מספר דורשי העבודה במשק הישראלי לנתון הנמוך ביותר מאז הסגר השני, הן מבחינת תובעי אבטלה והן מבחינת תובעי הבטחת הכנסה.

גם מבחינת דורשי עבודה על כל משרה פנויה נרשם הנתון הטוב ביותר מאז פרוץ הקורונה - על כל משרה פנויה מתמודדים 4.9 מחפשי עבודה, חלק ניכר מהם שוהים בחל"ת ויש להם מעסיק לחזור אליו.

רמי גראור, מנכ"ל שירות התעסוקה, אמר בהתייחס לנתונים: "רוב החוזרים למעגל העבודה שהו בחל"ת, אולם יש לשים לב כי נשארו רבים שחושבים שהם בחופשה ללא תשלום אך אינם יודעים עדיין כי למעשה הפכו למפוטרים. אנו ממוקדים בסיוע לאוכלוסיות שישארו ללא עבודה גם לאחר יוני 2021 עם סיום רשת הביטחון האוטומטית".

תגובות