כלכלה וצרכנות

האביזרים שיחממו אותך בחורף הקר

התחלת כבר להרגיש רוחות חדשות מנשבות באוויר? גם אם במהלך היום עדיין חמים ונעים, ככל שמחשיך בחוץ, הטמפרטורות כבר מתחילות לרדת. סביר להניח שכבר הורדת חלק מבגדי החורף ועליוניות וז'קטים קלים שוכבים בתיק ליתר ביטחון.

  • תוכן שיווקי
  • פורסם 21/11/21
  • 23:09
  • עודכן 21/11/21
צילום: FREEPIK

התחלת כבר להרגיש רוחות חדשות מנשבות באוויר? גם אם במהלך היום עדיין חמים ונעים, ככל שמחשיך בחוץ, הטמפרטורות כבר מתחילות לרדת. סביר להניח שכבר הורדת חלק מבגדי החורף ועליוניות וז'קטים קלים שוכבים בתיק ליתר ביטחון. לאלו מאיתנו שעבורם קור הוא בלתי נסבל, מדובר בתקופה מאוד מאתגרת. לעתים קרובות אנו מוצאים את עצמנו בדילמה – אם נבחר להתפנק ולהפעיל את החימום במלוא העוצמה, נשלם את המחיר כשיגיע חשבון החשמל הבא. למרבה המזל, יש לא מעט דרכים לשמור על החום בחורף גם עם חימום מתון. אלו כמה טיפים חמימים וידידותיים לסביבה שיאפשרו לך לחסוך בחשמל גם בלי לרעוד מקור.

ללבוש שכבות

כשיוצאים החוצה בקור, צריך לשים סוודר ומעיל. את זה יכולה להגיד לנו כל אמא פולניה טובה. מה שלא בטוח שאנחנו לוקחים בחשבון, זה שגם בבית אפשר להתלבש בשכבות ועדיין להרגיש נוח. חולצה תרמית רכה ונעימה מתחת לפיג'מה יכולה לעשות את כל ההבדל, ליצור בידוד טוב יותר מהקור ולשמור את החום בפנים.

לא לוותר על נעלי הבית

חלק ניכר מחום הגוף שלנו בורח דרך כפות הרגליים ואין על כך פלא. קצות הגוף שלנו, כמו אצבעות הידיים והרגליים ואפילו האף, הם הראשונים שמושפעים מסביבה קרה. במצב כזה, לדרוך כל היום על הרצפה הקפואה בוודאי לא יעזור לנו להתחמם. גם אם נעלי בית מרגישות לך מסורבלות, יש היום לא מעט פתרונות מפנקים שישמרו על הרגליים חמות. גרבי בית עבות וחמות עם סוליה נגד החלקה יכולות להיות המענה המושלם לחורף הקר.

להשקיע בשמיכה טובה

בסופו של יום, הזמן בו אנו הכי חשופים לקור הוא כשאנו ישנים. במשך שעות, אנו שוכבים ללא תזוזה ולעתים קרובות, אלו הרגעים שאנחנו עשויים לתפוס התקררות ולהתעורר חולים. לכן, חשוב שנדאג לרכוש שמיכת חורף איכותית ואמינה. אלו מסוג הדברים שממש לא כדאי לחסוך בהם. שמיכת פוך אמיתית או שמיכת צמר עבה ומפנקת יכולה להפוך כל כניסה למיטה לתענוג מנחם מהקור שם בחוץ. גם מחוץ למיטה, שווה להשקיע בכרבוליות נעימות שיאפשרו לנו לשבת מול הטלוויזיה או עם חברים, כשביד שלנו ספל תה חם ולהצליח ליהנות גם מהאווירה החורפית.

לשתות משקאות חמים

אם כבר התחלנו לדבר על כוס תה, שווה לדעת ששתייה חמה יכולה לעתים קרובות לעשות הבדל גדול בתחושה שלנו בחורף. לא חייבים להיצמד לכוס התה השגרתית. ניתן להפוך את ההרגל הזה לחוויה כיפית וטעימה. בכל יום, ננסה שילובים אחרים של חליטות ותמיד אפשר גם לקחת אותן איתנו בתרמוס טוב ואיכותי. גם מקל קינמון וחתיכה קטנה של ג'ינג'ר יכולה להפוך תה משעמם למשקה מנחם וכיפי שנרצה לחזור אליו שוב ושוב.

לנצל את חום התנור שלנו

החלטת לאפות משהו מנחם לחורף הקר? התנור שלך מפיק חום אדיר וחבל שהוא יתבזבז. אחרי האפייה, מומלץ להשאיר אותו פתוח ולתת לחום להתפזר בכל רחבי הבית. גם פעולה פשוטה כזו יכולה לתת דחיפה משמעותית לפתרונות החימום שלך.

להפוך את כיוון מאוורר התקרה

ייתכן שזה ייראה לך מנוגד להיגיון הבריא להפעיל במאוורר תקרה כשכל כך קר בבית, אבל למעשה, הוא יכול דווקא לחמם. סיבוב המאוורר בכיוון השעון במהירות נמוכה יאפשר לדחוף את האוויר החם שעולה לתקרה כלפי מטה ולהחזיר אלינו הרבה חום מבוזבז.

להשתמש בכריות חימום

כריות חימום הן זולות למדי והן יכולות לעשות הבדל עצום בלילות קרים במיוחד. ניתן פשוט להחליק אותן מתחת לשמיכה לפני השינה או אפילו בתוך השל שלנו בכל מקום שנהיה בו וליהנות מחמימות נעימה שתחזיק לאורך זמן.

 

תגובות